Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno spojení videí v ffmpeg

Dobrý den.
Úvodem napíšu, že jsem objevil ffmpeg teprve nedávno a nemaje zkušenosti s dlouhými manuály Linuxu, tak v tom zatím docela plavu. Taky četnost použití je u mě velmi malá a tak, co nemám zapsáno, to si nepamatuji. Takže prosím o shovívavost.

Mám 3 videa a ty potřebuji spojit do jednoho a zároveň převést z flv do mp4. WMP pro Windows10 ho neumí přehrát, i proto konverze do mp4.

Vytvořím soubor mylist.txt se seznamem videí pro sloučení s tímto obsahem
file 'ps_a.flv'
file 'ps_b.flv'
file 'ps_c.flv'

sloučím soubory ps_a.flv, ps_b.flv, ps_c.flv do výsledného ps.flv
ffmpeg -f concat -i mylist.txt -c copy ps.flv

provedu konverzi do mp4
ffmpeg -i ps.flv -vcodec h264 -acodec aac -strict -2 ps.mp4

Teď bych měl 2 otázky:
1) Co dostanu když spojím videa přes ffmpeg -f concat -i mylist.txt -c copy ps.mp4 ?
WMP, který má s flv problém, toto mp4 přehraje. "Jen" je cca 2 x tak velké než skutečně konvertované, ale je to hotové za chvilku. Je to ale skutečně ve formátu mp4 a "jen" nebyla provedena komprese?
2) Bylo by možné spojit sloučení a konverzi s využitím h264 a aac do jednoho příkazu? Konverze sice takto trvá hodně dlouho, ale úspora místa je zajímavá.

1) nebola prevedená kompresia, resp. ak ju nenastavíš ručne, potom sa použije "vnútorné" nastavenie automaticky
hlavne treba vedieť čo je to vlastne kontajner (flv, mp4, avi ...) a čo je to kodek (h264, h265, mpeg...)
2) bolo by to možné... stačí si naštudovať dokumentáciu, kde sú uvedené aj príklady - ja ich z hlavy naspamäť tiež neviem...

1) Díky za vysvětlení. Podle velikosti výsledku jsem si to myslel, ale jak už je známo, myslet znamená prd vědět. Teď už mám jasněji.
2) No dokumentace. FFmpeg Wiki jsem se snažil projít, ale je to tam na mě tak nějak moc Linuxové a moc dopodrobna. Moc user friendly pro běžného uživatele to zrovna není. :(
Uvidím jak to dopadne až to skončí, už to jede skoro 2 hodiny.