Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde monitor

Dobrý den, prosím o pomoc. Mám problém ohledně monitoru. Mám dva týdny nový pc a k němu monitor Acer K242HQL. A teď k problému. Zapnu pod stolem elektřinu, a monitor se zapne. (Svítí modré světlo u tlačítka zapínání obrazovky) Monitor naběhne, ale když se načítá DVI atd. Tak u posledního HDMI, obraz rychle zhasne. (Přijde mi to divné) a pak No Signál. Poté zapnu PC, ale žádná reakce. Zkouším mačkat Spacebar na klávesnici, ale nejde to. Musím pc ručně vypnout ( dlouho podržet tlačítko startu) a pak se vypne. Ale když ho náhodím podruhé, tak už monitor naskočí. Vždy až napodruhé. Je to třeba špatným HDMI? Děkuji za odpověď.

Já bych to podle popisu viděl spíše na závadu v PC. Monitor se po zapnutí snaží zjistit, na kterém vstupu je videosignál a když ho nenajde ani na posledním z nich, tak přejde do úsporného režimu. Když pak vypneš PC a znovu ho zapneš, tak se na vstupu monitoru objeví videosignál a monitor přejde do běžného provozního režimu.

Jakým způsobem zapínáš PC (před nebo po zapnutí monitoru či téměř současně?). Jednou z možností je i to, že pokud zapneš PC dříve než monitor, tak ten nezjistí, na kterém výstupu grafické karty je monitor připojen a pošle obraz do jiného výstupu grafické karty. Po tom opakovaném zapnutí PC si už grafika s monitorem zakomunikuje a je to OK.