Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer vypadává wi-fi

Dobrý den,

Máme doma Acer P253-E TravelMate a vypadává wi-fi. Notebook jede, třeba hodinu ok, ale pak wifi vypadne.Nepomůže nic jiného než restart. Když to nerestartuji a dám odpojit wifi, připojit wifi, tak se mi to nepřipojí, až po zmíněném restartu. Ovladače mám aktuální a používám win 8.1

Když mi vypadne wifi na notebooku, tak ostatní přístroje s wifi však běží bez problémů.

Děkuji předem za odpovědi.

Používáte nějaké specifický nastavení pro TCP|IP ?
Jestli ne, obnovíme výchozí :
1) Spustit PowerShell jako správce (je již integrovaný ve Windows)''Stisknete klávesy [WIN+R] a napište PowerShell.exe,,
2) Po spuštění okopírujte následující příkaz :

netsh winsock reset catalog

[http://pc.poradna.net/file/view/26984-tcp-jpg]
3) Okopírovaný příkaz přilepte do PowerShell + zmáčkněte ENTER
4) Restartujte vase PC, máte stále stejný problém ?
Zda-li preferujete [CMD], tak spoustě konsoli jako správce a zadejte příkaz :

netsh winsock reset

# A klasikou *Obnoveni nastaveni IP, kuprikladu rekne RUTERU, dej mi novou IP etc :

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

# V každém případě, by mi opravdo pomohlo, kdybych mohl vidět vaše nastavení sítě, stačí okopírovat informace z :

Get-NetAdapterAdvancedProperty | ft DisplayName, DisplayValue, ValidDisplayValues

Které mužete dát do souboru .txt a přiložit zde. * Kliknout na ploše pravým tlačítkem myši => Nový => Dokument text|.txt.

Wifi vypadava (a je to normalne) ak je signal velmi slaby, alebo pripadne je dokonca aj silny, ale je plny chyb v prenose. Chyby v prenose nastavaju prechodom signalu cez steny, alebo rusenim. Dalsi problem je s ovladacmi. Tie mozu byt aktualne, ale ked niesu napisane kvalitne, tak to moze padat.

Dalsi problem je s ovladacmi. Tie mozu byt aktualne, ale ked niesu napisane kvalitne, tak to moze padat.

Chtěl bych si jen dovolit dodat, že INFO o ovladačích pro WLAN jde jednim jednoduchym krokem přes PShell :

Netsh WLAN show drivers

Který zobrazí informace né jen o OVLADACÍCH, ale také informace které podporuje 802.11ac 802.11a 802.11n 802.11g 802.11b, výrobce a spusta dalších důležitých informací bez zbytečného hledání, nebo stahnutím nějakého Softwaru :-)

To ti ale nepovie nic o tom ci je ten ovladac programatorom vyladeny natolko aby vypadaval co najmenej. Existuje jeden specialny parameter, ktory moze obmedzit vypadavanie a je odvodeny od sledovania poctu chybajucich Beaconov za jednotku casu. Dolezita je prave ta jednotka casu, ktora byva 4 sekundy. Vtedy to moze vypadavat castejsie ako ked je nastavena napriklad na 8 sekund. Tento parameter je nastaveny natvrdo programatorom bez moznosti zmeny uzivatelom.

Ano rozumim jak to myslite. Uvedeny prikaz je jen pro informaci Znacka karty, oznaceni, verze ovladace, kompatibilita, spis se snazim je dodat prislusny prikaz pokud mozno na 'jeden radek', uz i tak, nekteri nevi ani jak spustit PShell, kde nechci primo napsat nejaky SKRIPT, protoze by pro uzivatele prostredi PowerShell ISE bylo vic komplikovanejsi.

řešil jsem dnes u acer-zmrda podobný problém, na nic jsem nepřišel.
wifi síťovka je ve správci zařízení, síťové připojení s wifikartou se vypíše.
tradičně neschopná windowsí diagnostika hlásí, že bezdrátové sítě jsou zakázány a v systray se nenabízí ikona pro možnosti připojení.
odinstalace plevelu nepomohla (bonjour service, tmobile modem, avast). zůstalo tam stádo kriplovin od aceru, nezkoumal jsem k čemu jsou.
řešením bude až totální nová instalace.

(dodatečně mě napadá update ovladače od wifikarty - volby u té staré se mi moc nelíbily)

Ano, zastavit ji můžete v 'Services.msc|Qdministraci PC', ale je rozdíl něco zastavit a něco zcela vymazat, k tomu píšete, že vám postup nepomohl.
* Navic vašemu problému nerozumim (čeho chcete docílit), v každém případě nemá cenu hned na to volat Pána Boha :-)
Ja na to jdu 'Dle případu' nebo to řeším kupříkladu klasikou typem, co já vím přes DNS Client Cmdlets za pomoci PShell, skriptem přes PS-ISE. (tak jak na nakonfiguraci vzdálených PC|PC v Local [CimSession]), ale už jsem jednou uvedl, nevím co byl vaš záměr.

Vy jí vidíte, ale ona nevidí žadnou sít ? (žadné ssid), jaky Windows ?
Něco mi napovídá, že menší BASH (pro vrstvu TCP|IP) jste již zkoušel ? :

ipconfig /release
ipconfig /renew
arp -d *
nbtstat -R
nbtstat -RR
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns

Co se tyče přímo zařízení WIFI , PShell vám ji ukazuje ACTIV ?

netsh interface show interface

Je-li OFF, tak ji spuste nebo restartujte s :

netsh interface set interface "WI-FI" ENABLED

Restart :

Restart-NetAdapter -Name Wi-fi

Již jste něco dělal s makecert.exe ? Třeba v případě nastavení přidělení certifikace, povolení ?