Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití obrázků na webu

Můžu používat obrázky z pixabay.com na svůj web? Píšou že ano. Kde mám ale jistotu že mi někdo nenapíše že je to jeho obrázek a ať mu platím za autorská práva? Nevěřím že na pixabay.com se ptají všech co nahrají obrázek jestli je skutečně jejich.

Hm, kdyby někdo věděl o téhle záležitosti víc, nebo nejlépe měl odkaz na dané téma k počtení, taky by mě to zajímalo. Například já, jako dělník jsem pro lidi stavěl a stavím ploty, zídky, obložení kamenem atd. A zajímá mě, zda mohu fotky, jež jsem já pořídil a kde není možné z fotky přesně určit o jaký dům se jedná, či bez jejich svolení mohu toto jako svou práci na svém webu prezentovat, nebo musím každého obejít a dostat od něj povolení. Bylo by dobré k této záležitosti mít vice informací.

Nepoznají, jen mají v rukou čestné prohlášení, které všechny "stocky" vyžadují zároveň s kopií dokladu ověřujícího totožnost. Ve finále by jim zřejmě bylo houby platné stejně jako tomu, kdo by takto ukradené obrázky použil a byl skutečným autorem naháněn. Jediná jistota (krom vlastní tvorby) je obrázky koupit a získat tak smlouvu, pak odpovědnost padá na hlavu prodávajícího (tedy fotobanky).

je tam síce napísané,že väčšina je volne použitelná,modifikovatelná ale zároveň,pokial klikneš na "learn more.." zistíš,že je tam upozornené,že niektoré súbory obrázkov podliehajú ochrane autorských práv,takže je to velmi nejednoznačné.....tie,čo majú nejaké copyright ochrany by mali byť nejako označené/odlíšené od tých volne použitelných,či to tak aj skutočne je,netuším.....