BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Jistota není nikdy.
Takže na to že píšou "lze použít na web bez uvedení autora" nemůžu spoléhat. Může se někdo ozvat že má na fotku autorská práva a ať mu zaplatím 50.000 kč
To se ozvat může. Jestli ovšem uspěje je věc jiná.
Hm, kdyby někdo věděl o téhle záležitosti víc, nebo nejlépe měl odkaz na dané téma k počtení, taky by mě to zajímalo. Například já, jako dělník jsem pro lidi stavěl a stavím ploty, zídky, obložení kamenem atd. A zajímá mě, zda mohu fotky, jež jsem já pořídil a kde není možné z fotky přesně určit o jaký dům se jedná, či bez jejich svolení mohu toto jako svou práci na svém webu prezentovat, nebo musím každého obejít a dostat od něj povolení. Bylo by dobré k této záležitosti mít vice informací.
Když není možné z fotky určit, o jaký dům se jedná, vůbec bych to neřešil a dal si ty fotky kam budu chtít.
Ak je pri obrázku napísané CC0 Public Domain - značí to, že obrázky sú voľné k používaniu - označenie Creative Commons CC0 znamená - že autor obrázku sa vzdal všetkých práv k dielu na celom svete - tu si to prečítajte https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/ deed.sk
A jak poznají, že to skutečně udělal autor a ne jenom někdo, kdo se za autora vydával?
Nepoznají, jen mají v rukou čestné prohlášení, které všechny "stocky" vyžadují zároveň s kopií dokladu ověřujícího totožnost. Ve finále by jim zřejmě bylo houby platné stejně jako tomu, kdo by takto ukradené obrázky použil a byl skutečným autorem naháněn. Jediná jistota (krom vlastní tvorby) je obrázky koupit a získat tak smlouvu, pak odpovědnost padá na hlavu prodávajícího (tedy fotobanky).
je tam síce napísané,že väčšina je volne použitelná,modifikovatelná ale zároveň,pokial klikneš na "learn more.." zistíš,že je tam upozornené,že niektoré súbory obrázkov podliehajú ochrane autorských práv,takže je to velmi nejednoznačné.....tie,čo majú nejaké copyright ochrany by mali byť nejako označené/odlíšené od tých volne použitelných,či to tak aj skutočne je,netuším.....
Ked chces mat istotu tak si urob fotky svoje. Ale pozor nech nefotis autorsky chranene budovy