Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přepínání mezi OS

Jak můžu docílit toho aby se mi při zapnutí PC ukázal výběr OS, po nainstalování dalšího OS se mi na poprvé takový výběr ukázal, ale teď už ne. Chci to jen kvůli tomu abych mohl disk na kterém je můj starý W10 naformátovat a používat W7.
PS:v spouštění systému se mi ukazuje jen W10

Ono to zavisi od toho co instalujes a jak instalujes.
Ked chces pouzivat Win7, tak nepotrebujes nic prepinat, len tam nainstaluj nacisto Win7 a budes mat Win7.
Zaznamy bootmanagera Win sa daju editovat pomocou easybcd alebo prikazom bcdedit, ale ked nainstalis starsi Win na novsi win alebo zmixujes uefi mod a legacy mod, tak ten novsi Win potom nenabootuje.

P.S> ak mas 2 fyzicke HDD tak si nainstaluj na kazdy iny Win tak ze ten dalsi HDD bude pri instalacii odpojeny, a potom si mozes vyberat Win pomocou bootmenu BIOSu. Tak sa da aj nainstalit starsi Win ked uz mas novsi Win na inom HDD, bez toho aby sa znefunkcnil novsi Win.

Mám 2 fyzické HDD(jeden je SSD) na tom SSD byl původně W10 který už nechci protože nevyhovuje, včera jsem si na druhý disk nainstaloval W7(pro SSD mám teď jinou práci) jenže vždycky když zapnu PC tak mi to okamžitě hodí W10. Problém je ten že se mi W7 neukazuje v msconfig, ani easybcd, prostě nikde. Vidím ho jen na tom HDD kde jsem ho instaloval.

Tak jsem to vyřešil......v BIOSU jsem musel dát aby se mi jako první načítal W7, teď se mě to vždycky ptá které okno chci zapnout. Ale zeptám se ještě na jednu věc, už včera jsem chtěl přes windows update nechat vyhledat aktualizace, ale pořád to hledá a nic to nechce najít. Je to ok?