Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5 a i7 - rozdiel

Zdravim, planujem kupit novy ntb a mam jednu dilemu - procesor i5 alebo i7? Ntb potrebujem na pravidelnu pracu s adobe programami (photoshop, illustator, idesign, premier pro atd.) Zaujimalo by ma teda ci pri praci s tymito programami postrehnem rozdiel medzi i5 a i7. Vdaka za rady.

zas až o tolik horší notebook nieje

Je. Vyladěná stanice na AS potřebuje čtyřjádro, minimálně osm giga RAM, nejlépe oba pracovní disky SSD (strkal jsem tam Velouše, ale už nejsou), kvalitní myš (v tandemu s tabletem), hoooodně dobrý monitor. To ti notes nedá.

Spíše asi narážel na to, že Intel má záměrně chaos ve značení svých mobilních CPU a jejich "M" i5 může být dvoujádro s HT.
Pochopitelně tohle na notebooku je naprostá šílenost, ale najdou se i jedinci, co dnes doporučují na zpracovávání videa i tablet (konzumní hračku, nikolivěk vstupní periferii), nejlépe iPad.

je mi jasne ze desktop je na takuto pracu vhodnejsi, lenze ako student si potrebujem vediet pocitac so sebou zobrat aj na prednasku do skoly a podobne, cize desktop neprichadza do uvahy...rovnako viem ze procesor nie je jediny rozhodujuci parameter ale nasiel som dva ntb, ktore mi vyhovuju a jediny podstatny rozdiel v nich je v procesore. Konkretne teda ide o tieto dva: http://www.dell-shop.sk/dell-vostro-14-5459-5459-6 304 a http://www.dell-shop.sk/dell-vostro-14-5459-5459-6 298. Moja otazka je ci ma pre mna zmysel dat o tu stovku viac.

Na Adobe je desktop, zadny notebook neposkytne optimalni vykon tak, aby prace s produkty Adobe nebyla utrpeni.

Nicmene potrebujes-li to nutne na notas kvuli cestovani, tak muzes skutecne zvolit i i5, ale pozor v notebookach je jeste dalsi vyznamne deleni vykonu procesoru, ktere je mnohem dulezitejsi!!!

Na ty programy potrebujes model i5 HQ, pripadne i7 HQ, oboji jsou vykonne procesory, ktere na uvedene programy staci. Hlavne se nesmis splest a zvolit i5 U, protoze to je odlehcena usporna varianta, jejiz vykon je vhodny leda na kancelar a multimedia, ale na praci v uvedenych programech vubec nestaci.

Na Adobe je desktop, zadny notebook neposkytne optimalni vykon tak, aby prace s produkty Adobe nebyla utrpeni.

Nezlobte se na mě, ale uvádíte spíše papírové údaje , Adobe Photoshop|Ilustrator mi jelo i celkem svižně na Microsoft Surface 3 které je hodně hodně daleko od m-i7, kde byl zcela použitelny (užíváno s Microsoft Pen)

Proč tazateli přímo nedoporučit Xeon 6C|12H, 32Gb RAM DDR4 + SSD RAID 0 s FirePRO :-p

Jednim z duvodu proc jsem upgradoval z i7-950 na i7-6700 byla i pohodlnejsi prace s Photoshopem, samozrejme uz vubec se nebudu bavit o tom, ze jak se asi muze na notasu na male obrazovce s grafickyma programa delat, pokud nebudu mit pripojenej desktop monitor a pak uz vubec nechapu porizeni notasu.
Samozrejme pokud jde o nejake fotky co zvladne levou zadni i Photofiltre, tak k tomu se taky vyjadrovat nebudu, ja mluvim o seriozni praci.

A pokud je jako dalsi vyuziti zminovan i Premiere Pro, tak do frkulinskych debat me prosim netahejte.

tento komentar je extra uzitocny...neviem co sa neda pochopit na tom ze si ako student chcem kupit ntb...na prednasku si desktop prenesiem asi dost tazko...mala obrazovka ntb je podla mna len vecou nazoru, mne sa sa na 14-ke robi uplne bez problemov...a samozrejme ze aj ja mam na mysli serioznu graficku pracu...skratka rozpocet ma nepusti na nic co by bolo parametrovo ovela lepsie ako som dal do komentu vyssie, cize chcem len vediet co z toho je vyhodnejsia volba...prepac, ale tvoj komentar pre mna nevypoveda o nicom

Protri si oci a podivej se na svuj dotaz!

Kde pises, ze chces notas na prednasky? Ja tam teda vidim neco uplne jineho.

Me je uplne jedno, zda ti prijde muj komentar uzitecny nebo ne, zeptal ses a dostals fundovanou odpoved, to jestli se podle toho zaridis nebo ne, je tvoje vec, hlavne si pak nechod stezovat, zes dostal spatnou radu a notas je na Adobe programy prilis pomaly.

U-ckove procesry jsou proste pomale a pro seriozni grafickou praci je Intel v zadnem pripade ani nezamyslel, jsou to modely vhodne leda pro kancelar. Napriklad i5-6200U je dvoujadrovy usporny procak a i7-6500U je taky dvoujadrovy usporny procak, akorat ma vetsi cache, takze snese malinko vetsi zatizeni, ale nic pro rendering v Premiere.

Precitaj si par komentov vyssie...jasne, pisem ze primarne potrebujem ntb na grafiku a video, taktiez som ale napisal ze som student a potrebujem kompaktne zariadenie, nie desktop ako mi stale radis, cize pretriet oci by si si mal asi ty...dva roky som v som v tych programoch pracoval s i3-2310M, cize sa nebojim o to ze by bol novy ntb pomaly...ide mi len o to ci fyzicky ten pocitac tu zataz zvladne a neodide mi po roku maticna alebo grafika...podla toho aky si mudrlant si asi vies dovolit kupit pocitac za 2000, ja taky budget nemam, cize sa musim zariadit podla toho co si viem dovolit kupit

OK, tak naposledy. :-)

Prisel-li jsi sem za ucelem potvrzeni tvych subjektivnich pocitu, tak s tim ti nepomuzu a tvuj cas i cas radcu v tomto vlakne je zbytecne promrhany. Kup si co chces, ale pak si nechod stezovat.

Ja ti radim dle sve mnohalete praxe, takze:
1. Na ucely zminene v originalnim dotazu (produkty Adobe) je jasne jedinne mozne profesionalni reseni desktopove PC typu graficke stanice. Cokoli jineho je jen vlhky sen, ktery te muzu uklidnit, ze nesnis sam, podobne se tu obcas objevuji, ale notas na tuhle praci je porad jen sen.

2. Muze byt situace, kdy tazatel potrebuje zarizeni prenaset, potom muze, je-li si vedom s tim spojenych problemu se rozhodnout pro nejaky vykonejsi notebook, ktery zatez snese. Doporucuji zde obecne notebooky s procesory Intel i5 nebo i7 v provedeni HQ, nebo-li cenovka cca. 20.000Kc a vys.

3. Samozrejme to nevylucuje rozhodnuti tazatele poridit si kancelarsky notas s i3, i5 nebo i7 v uspornem provedeni U, ovsem s nasledky, ktere sam popisujes a tudiz o nich vis a pak uz vubec nechapu, proc jsi sem ten dotaz pokladal. Pokud chces sve obavy potvrdit:

neodide mi po roku maticna alebo grafika

tak ano, je tu snace, ze se to opravdu stane.

Je to sice relevantni rada, ale on chce kancl notas do 15K, takze na to nema.

Navic ja sam nejsem priznivec tohoto reseni, ikdyz ho urcite nepopiram. Za cenu vydanou za Maca udela i adekvatni profi PC (notas) s Windows, oboji vhodne reseni stoji proste penize, ktere nechce vydat.

Ja som napisal svoj cenovy strop a to ze potrebujem ntb a tvoja rada je "kup si desktop za 2000", dakujem, to si "cenim" takuto radu...je mi jasne ze pocitac za 1800 eur bude na PS schopnejsi ako ten za 800, len nie kazdy student si to moze dovolit kupit...to by si pochopil keby studujes a platis si ten pocitac sam...

Co se tyka desktopu, tak za 800E tj. cca. 22.000Kc, udelas PC postavene na treba i5-6500, ktere na vyuziti dostacuje mimo renderingu videa, tam by nejlepsi byl i7-6800K na X99 platforme, coz je treba moc i pro me, takze je jasne, ze do toho nepujdes. Jinymi slovy hranice, kdy bys rekl, tak a koupim si tenhle procak a lepsi uz v zivote potrebovat nebudu u renderingu videa zatim neexistuje a asi dlouho jeste nebude. Jinak teda staci ten i5-6500 a potom je to o potrebe nebo nepotrebe graficke karty, to zalezi na to, zda neco grafikou pocitas, zda ji proste vyuzijes na Photoshop staci i integrovana Intel HD, pokud nepracujes s efekty podporujicimi vypocet pres GK.

Co se tyka notasu, tak minimem je neco takvoeho:

https://www.czc.cz/asus-gl552vx-cn146t-cerna/18769 9/produkt - 15.6", OS Win10

https://www.czc.cz/msi-gl72-6qd-028xcz-cerna/18403 6/produkt - 17,3", + dokoupit OS

Na takovych notasech pujde vsechno, Photoshop paradne, akorat si nedovedu dost dobre predstavit praci bez pripojeni externiho velkeho monitoru, ale jako nouzovka staci i notebookovy vestaveny monitor. Jedinny problem je ten zmineny rendering v Premiere, kazdy notas se bude pri takove narocne praci nadmerne zahrivat, obzvlast kdyz to bude castejsi a to ovlivni jeho zivotnost, takze po skonceni zaruky si muzes bouchat hlavou o zed, zes ve skutecnosti prodelal, ale potrebujes-li notas, tak jina lepsi volba v dostupne cene neni. Na nejake pocitani efektu pres GK samozrejme zapomen.