Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolísání otáček starší Nvidia GTX 980ti - regulace a vše funguje, ale

Jedná se o správně nainstalovanou kartu včetně ovladačů, zkoušeno na 4ech PC.

chladí normálně, jedná se o značku Asus strix

možná je to vlastnost, ale neudrží konstatní otáčky...např při nastavení manuálních otáček na 100% frčí 3500rpm, a každých 10 sekund je slyšitelný propad třeba na dvě vteřiny na 3200rpm , a takto stále do kola..

čím by to mohlo být? pomůže vyměnit větráky?

v grafu otáček je vidět, že otáčky vyskočí jakoby na 7000rpm, samozřejmě to už není fyzicky možné, a poté hned ten propad o pár set rpm..a pak vrácení do normálu

v příloženém obrázku bylo nejdříve nastaveno 90%, a kde je vidět vzestup křivky tak 100% (zaznamenané tam jsou i výkyvy)

Pokud to dela na ruznych PC, tak to bude nejspis veda te grafiky.

Jinak leda nejaky spatny softwarovy fancontrol. Na windows jsem se s tim nikdy nesetkal, na linuxu pri pokusu regulovat otacky procesoru softwarove a nespolehat se na bios pocitace. Proto bych zkusil odinstalovat vsechno co s regulaci otecek ventilatoru grafiky souvisi - MSI Afterburner, sppedfan, pripadne co tam mas dalsiho a zkusit se zaposlouchat, jestli to po restartu nepomohlo.

Jeste me napada, co kdyz vlezes do BIOSu pocitace pred zavedenim OS, dela to taky nebo az ve Windows?

Ono je to slyset od zateze cca 60% a vyse... je mozne ze uz jsou proste vetracky vadne ..a jejich vnitrni cip, jestli tam nejaky je uz nereguluje spravne?

Karta je stara rok, a pri dojizdeni vetraku trosku susti pri vypnutí, ale toci se lehce...leda ze by mely vetsi odpor mne napada, a nejaka ochrana je na chvilku vypne..a pak to hned nabehne .. mozna zkusit jine vetracky ale je tam 5pin konektor