Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux na stiahnutie

viete mi dať aktualny link na linux? chcel by som ho skusiť nainštalovať na pc kde mi spadol windows... na nete som nasiel sice,ale tych stranok je vela a ja neviem ktora je normalna verzia...
dakujem

kde mi spadol windows...
ze nemam windows,kupovat ho nebudem,a je to na pc len na skusku,

Takže jestli to chápu,tak Ti skončila neaktivovaná trial verze Windows a protože chceš ušetřit,přejdeš na Linux?Abys tu za pár dní nepsal,proč nějaký program nebo hra nejede v Linuxu.Ale máš pravdu v tom,že se alespoň naučíš něco nového,to se vždycky může hodit.

jenze linux je treba po instalaci zkonfigurovat, coz je akorat copy/paste do prikazoveho radku, takze jak pises pro nekoho lehci jak wokýnka, jenze dokazes si predstavit, ze to zvladne tazatel, ktery si pres Google neumi najit ani nejaky ten link? ::)

jenze linux je treba po instalaci zkonfigurovat, coz je akorat copy/paste do prikazoveho radku,

Žiješ dvacet let zpátky. Nyní se Linux nainstaluje a jede, bez ruční konfigurace. Samozřejmě, je možné dále vylepšovat ruční konfigurací, ale není nutno. Fedora a *buntu se nainstalují a jedou. Bez ručního zásahu (samozřejmě pak aktualizovat, ale to jde klikátkem).

Je uplne jedno aky linux si stiahnes a pouzijes. Lisia sa len vo veciach, ktore ty asi pouzivat nikdy nebudes a v defaultnych grafickych prostrediach, ktore si vsak ty mozes kedykolvek zmenit.
Na zaciatok je dobre siahnut po rozsirenej verzii vdaka komunitnej zakladni, pretoze ak narazis na problem lahsie ho vyriesi.
Ubuntu je dobra volba.