Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypaleny obraz u amoled displeji (duch)

Zdravim,vlastnim 2roky samsung s5.Nejak jsem to neresil,ale kdyz smskuji ci koukam na net tak vidim facebook asi na 3%.V deadpixels jsem se koukal na barvy :bilauz neni jak byvavala je zezloutla a vidim na 2% facebool a hlavne pri modry ho take vidim na ty 3% .Da se nejak vypaleny displej (duch) opravit softwarovou aplikaci? Koukal jsem na netu na nejaky fix screen burn ,ale to je asi blbost aby mi blikali 3barvy modra cervena zelena v plnem jasu to neopravi ze ne? Jedine vymenit displej?diky

To je vlastnosť "Super Amoled" displejov :-D
Preto od doby SGS3 (vypálil sa mi 2x displej) som prešiel na LCD, a odvtedy žiaden problém. Hlavne že ľudia platia tým zlodejským firmám ako Samsung a i. za ich úžasné farbou presýtené vypalujúce displeje -_- Samsung je len marketing, na ktorý ľudia skáču ako na zľavy v tescu (Apple detto) No úžas :-D

Na Galaxy S5 jsi vypálil do displeje facebook? To jsi dobrý závislák, poslední hodně se vypalující byl Galaxy S2, od té doby jsou problémy u naprostého minima lidí a když už, tak horní lišta, která je vidět neustále, rozhodně ne aplikace sociální sítě.
Dá se to možná trochu srovnat rovnoměrným vypálením problematických barev (pálit modrou na ploše celého displeje). AMOLED skládá barvy z RGB, takže to blikání fungovat bude, jen je otázka jak moc a jestli má smysl kvůli slabým duchům celoplošně pálit displej. Já bych se s tím smířil, taková katastrofa to není.

GTXforce: Neznám lepší displej na telefon, než AMOLED, měl jsem řadu LCD (TN a IPS), potom Galaxy S4, Lumii 735, v obou byl. Teď mám iPhone a jestli mě na něm něco hodně štve, tak displej. Barvy nemusí být nutně přepálené, to je jen pozůstatek z dřívějších dob, dělal jsem s oběma nesmysly a ani jeden se nevypálil. Zbytek už jsou jen klady.

111: Nové LCD? Aha...

Moc to smysl nema, neda se s tim moc udelat, naopak dalsim svicenim si leda snizujes zivotnost zbytku, ikdyz samozrejme jen velmi nepatrne, protoze ty displeje vydrzi hodne.

Potkan007: souhlas k tomu co pises

GTXforce: nesmysl, taky mam SGS5 i SGS4 a AMOLED mela uz Omnia i8000, kterou jsem mel, dodnes barvy OK. Je teda pravda, ze problemem je modra, ta ma dodnes nejkratsi zivotnost a to az o polovinu nizsi nez cervena, proto je dobre na to u AMOLED myslet a pouzivani modre minimalizovat. Facebook je co nejak vim modrej co? Takze jestli furt v aplikaci fejsbukaril, tak se asi dostal na polovinu zivotnosti displeje a protoze celou dobu sla modra, tak se to zacina projevovat. Neni holt jen vyhoda u AMOLED v nizsi spotrebe energie ale i nevyhoda v zobrazovani modre barvy, proto je spravne, ze existuji smartphony jak s LCD tak s AMOLED, kazdy si muze vybrat. Ja osobne nejsem vyhranenej, ze bych musel mit AMOLED, ale pokud to je u smartphonu mozne, dam prednost prave tomuto displeji.