
Vypaleny obraz u amoled displeji (duch)
Zdravim,vlastnim 2roky samsung s5.Nejak jsem to neresil,ale kdyz smskuji ci koukam na net tak vidim facebook asi na 3%.V deadpixels jsem se koukal na barvy :bilauz neni jak byvavala je zezloutla a vidim na 2% facebool a hlavne pri modry ho take vidim na ty 3% .Da se nejak vypaleny displej (duch) opravit softwarovou aplikaci? Koukal jsem na netu na nejaky fix screen burn ,ale to je asi blbost aby mi blikali 3barvy modra cervena zelena v plnem jasu to neopravi ze ne? Jedine vymenit displej?diky
Na Galaxy S5 jsi vypálil do displeje facebook? To jsi dobrý závislák, poslední hodně se vypalující byl Galaxy S2, od té doby jsou problémy u naprostého minima lidí a když už, tak horní lišta, která je vidět neustále, rozhodně ne aplikace sociální sítě.
Dá se to možná trochu srovnat rovnoměrným vypálením problematických barev (pálit modrou na ploše celého displeje). AMOLED skládá barvy z RGB, takže to blikání fungovat bude, jen je otázka jak moc a jestli má smysl kvůli slabým duchům celoplošně pálit displej. Já bych se s tím smířil, taková katastrofa to není.
GTXforce: Neznám lepší displej na telefon, než AMOLED, měl jsem řadu LCD (TN a IPS), potom Galaxy S4, Lumii 735, v obou byl. Teď mám iPhone a jestli mě na něm něco hodně štve, tak displej. Barvy nemusí být nutně přepálené, to je jen pozůstatek z dřívějších dob, dělal jsem s oběma nesmysly a ani jeden se nevypálil. Zbytek už jsou jen klady.
111: Nové LCD? Aha...
Telefon jse koupil od kamose :) jak dlouho mam nechat svitit ty 3barvy v plnem jasu? Staci pres noc?
To nevím, po nějaké době bych to kontroloval a když už by se nic neměnilo, přestal bych s tím.
Dobre jen nemohu nic zhoršit?
Vždycky se to může zhoršit, ale tohohle bych se nebál, telefon už se za život nasvítil víc, než pár hodin blikání.