Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel, podobná funkce jako =A11

Dobrý den, potřebuji poradit.
Snažím se udělat vzorec, který bude dělat to, že mi bude v určené buňce zobrazovat jeden určitý údaj který je na posledním řádku. Myslím to tak, že bude fungovat podobně jako vzorec: =A11, který dělá to, že v dané buňce (např. Q11) se bude zobrazovat to co je napsané v A11. Ale právě potřebuji, aby se v buňce Q11 zobrazovalo to co je na A11, ale když něco napíšu do A12, tak aby mi to ukázalo to co je napsané v A12, a když napíšu něco do A13, aby mi to v Q11 ukazovalo to co je v A13 a tak dále. Jak to mám udělat? Doufám že můj dotaz chápete. Děkuji

Do bunky Q11 (príklad podľa teba) napíš:

=INDIRECT("A"& COUNTA(A:A))

bude to fungovať, pokiaľ sa medzi údajmi v stĺpci A nevyskytne medzera.
Pokiaľ to budú len číselné údaje, namiesto COUNTA môžeš použiť COUNT

V českej verzii:

=NEPŘÍMÝ.ODKAZ("A"& POČET2(A:A))

COUNT v českej verzii: POČET

Oups... po Sikiho príspevku musím upozorniť, že môj vzorec počíta s celým stĺpcom A.
Ak však platí, že začiatok skúmanej oblasti je A11 a vieme, koľko buniek bude pred A11 prázdnych, dá sa to jednoducho upraviť pripočítaním vhodnej konštanty x za funkciu COUNTA:

=INDIRECT("A"& COUNTA(A:A)+x)
resp
=NEPŘÍMÝ.ODKAZ("A"& POČET2(A:A)+x)

pričom
x = počet riadkov pred A11 (t.j.10) - počet naplnených buniek v oblasti A1 až A10

Toto si upravíš podľa tvojej skutočnej situácie a potom to funguje nezávisle od toho, koľko buniek bude v stĺpci A naplnených. Platí však, že pod prvou bunkou zoznamu (A11) už musí byť súvislá oblasť dát, t.j. nesmie sa vyskytnúť prázdna bunka

(Ještě před tím než něco napíšu, buňky A11 a Q11 jsou jen příklad) Zřejmě jste mě špatně pochopili, nebo jsem to jen špatně vysvětlil. Potřebuji udělat to, že v buňce A11 se mi bude zobrazovat to samé jako v buňce Q11, což se dá docílit pomocí =A11. Jenže potřebuji nějak udělat to, aby se mi v buňce A11 nezobrazovala jen buňka Q11, ale aby se mi tam zobrazovala poslední buňka která není prázdná ve sloupci Q. Takže aby se mi v té buňce A11 zobrazovalo Q1789 když je Q11 - Q1789 zaplněné čísly, a když napíšu něco do Q1790 tak aby v buňce A11 bylo číslo které je v buňce Q1790, a tak dále.

Aha, takže je to naopak...
Takže ten vzorec napíšeš do A11 a vo vzorci napíšeš všade "Q" namiesto "A"

t.j. do A11 napíšeš:

=NEPŘÍMÝ.ODKAZ("Q"& POČET2(Q:Q)+x)

že čo je x, čítaj v predošlom mojom príspevku

P.S. až na to, že týmpádom nepíšeš do Q11: =A11
ale do A11 píšeš: =Q11

Aha takže jestli chci hledat např od U4 a dolů, a budu hledat JEN ČÍSLA, tak vzorec třeba v buňce Z2 bude vypadat takto?

=NEPŘÍMÝ.ODKAZ("U"& POČET(U:U)+3)

A jestliže budu hledat písmena i čísla od U4 a dolů, tak vzorec v buňce Z2 bude vypadat takto?

=NEPŘÍMÝ.ODKAZ("U"& POČET2(U:U)+3)