Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem maticová furmule

Zdravím,

neví někdo jak zapsat jinak formuli =KDYŽ(C4=PRAVDA;"OK !";)

mám maticovou formuli odkud má brát výsledek ze vzorce:
={KDYŽ(NEBO(C2&"-"&C3=data!A:A&"-"&data!B:B);"PRAV DA";"NEPRAVDA")}

ale nebere, jakoby výsledek neobsahoval žádný text a výsledek formule =KDYŽ(C4=PRAVDA;"OK !";) je stále nula.

Díky

1. Chceš povedať, že vzorec =KDYŽ(C4=PRAVDA;"OK!";) dáva stále nulu aj keď do C4 napíšeš PRAVDA?!? To snáď nie!
2. Funkcia NEBO v uvedenom maticovom vzorci nemá zmysel. Aký výraz porovnávaš s akým, keď medzi nimi chceš použiť operátor NEBO?
3. Nemôžeš porovnávať nematicový (konkrétny) zápis C2-C3 s maticovým (skupinovým) A:A-B:B (zjednodušený zápis)
4. Zvykni si zapisovať plný tvar funkcie, napr funkcia KDYŽ má 3 argumenty: (vyhodnocovaný výraz; výsledok pri PRAVDA; výsledok pri NEPRAVDA)

Přesně tak :) porovnávám shodu. Nebo je tam důležité protože je tam více variant pro samé zadání. Zaměřme se na to, proč mi to nefunguje. Přes podmíněné formátování jsem tam už dostal text nicméně obrázek, který měl být vázán na text z výsledku pravda nepravda mi nic nevyhazuje.

ťažko pochopiť, čo si tým chcel povedať, ale ak Ti podmienené formátovanie funguje podľa očakávaného vyhodnotenia výrazu, tak možno je problém iba v naplnení obrázka, čo spomínaš. Ako chceš napĺňať obrázok?

P.S.
Áno, medzitým som si nasimuloval použitie NEBO v maticovom vzorci a máš pravdu, je to tak. Porovnáva jeden konkrétny výraz s výskytom v matici, takže je to ok a moje body 2 a 3 z predošlého príspevku zabudni ;-)

Ak môžeš, prilož sem svoj súbor (zjednodušenú verziu Tvojho prípadu)

Díky za reakce, vyřešeno, hodil sem tu kontrolu jako podmíněné formátování a hodil sem uvozovky před a za výsledek a už to běží :)
ovšem mám ještě malinký problém s VBA kde se snažím nastavit odesílání emailů pomocí CDO ale nefunguje mi to, hlásí mi to runtime error přitom na druhém pc to jde, nesetkal se stím někdo?

Tady je kód:
Sub SendGMail()

' Object creation
Set objMessage = CreateObject("CDO.Message")
Set msgConf = CreateObject("CDO.Configuration")

' Server Configuration
msgConf.Fields.Item("http://schemas.microsoft.com/cdo/configuration/sen dusing") = 2
msgConf.Fields.Item("http://schemas.microsoft.com/cdo/configuration/smt pserver") = "smtp.gmail.com"
msgConf.Fields.Item("http://schemas.microsoft.com/cdo/configuration/smt pserverport") = 465
msgConf.Fields.Item("http://schemas.microsoft.com/cdo/configuration/smt pauthenticate") = 1
msgConf.Fields.Item("http://schemas.microsoft.com/cdo/configuration/sen dusername") = "frantag@gmail.com"
msgConf.Fields.Item("http://schemas.microsoft.com/cdo/configuration/sen dpassword") = "Heslo123"
msgConf.Fields.Item("http://schemas.microsoft.com/cdo/configuration/smt pusessl") = 1
msgConf.Fields.Update

' Email
objMsg.To = "franta@hallo.cz"
objMsg.From = "baleni@gmail.com"
objMsg.Subject = "Test send with Gmail account"
objMsg.HTMLBody = "Fili, balení tě postrádá."
objMsg.Sender = "Packing"

Set objMsg.Configuration = msgConf

' Send
objMsg.Send

' Clear
Set objMsg = Nothing
Set msgConf = Nothing

End Sub

Tady je hláška: y38isz1s1

a) úvodzovky pred a za výsledok? Ak je výsledkom logická hodnota nejakého vzorca, tak úvodzovky netreba ale ak sú výsledkom "tvrdé" texty "PRAVDA" a "NEPRAVDA" tak úvodzovky treba.

b) Nie sú na tých dvoch PC rôzne verzie Office?
Ja som sa totiž stretol s tým, že od verzie 2010 (alebo 13?) je problém s odoslaním mailu, dá sa akurát naprogramovať .Display ale nie .Send

Mne cez Outlook funguje napr toto (zjednodušene):

Set OutApp = CreateObject("Outlook.Application")
Set OutMail = OutApp.CreateItem(0)

With OutMail
.To = "abc@abc.sk"
.BCC = ""
.Subject = "Skúška"
.Display
End With

Skús polaborovať