Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem telefonu do 4000 Kč

Zdarec, vybírám telefon maximálně do 4000kč a mám tyto 2 adepty (jednoho z nich určitě veznu). A chci se zeptat z čeho si vybrat? Oplatí se dát za lenovo o 500kč víc? Je tam lepší baterie, přední foták a je tam LTE. Díky za rady :)

4000 - https://www.alza.cz/lenovo-vibe-p1m-dual-sim?dq=37 56612&catid=18851259
3500 - https://www.alza.cz/asus-zenfone-2-go?dq=4364914&c atid=18851259

Změna předmětu, původně: Pomoc s výběrem (host)

Jeden můj dobrý známý koupil ten Lenovo P1M, za ty peníze dobrá volba. Chtěl jsem si jej koupit taky, ale pročetl jsem pár recenzí, kde popisovali jeho negativa, a nakonec pořídil bazarový Lenovo P70 za 2499 Kč a rozhodně toho nelituji. Takže zvaž do výběru i tento model.

Lenovo P1m, urcite v ty cene, ale porad je to lowend, takze neocekavat zazraky.

Apropo Lenovo P70 uz dali ten vir, co tam nahrali primo v tovarne u Lenova pryc? (Jen pro dokresleni, ze Lenovo neni zadnej highend, aby nevznikla mylka.)

Kolega koupil pro svou matku nějaký Lenovo (nebylo to P70) a byl v něm předinstalován nějakej trojan. Brzy po spuštění to začalo odesílat kvanta dat, včetně fotek xichtu uživatele. Mobil z oficiální distribuce. Stanovisko Lenova? Mrtvej brouk.
Kolega telefon vrátil ve dvoutýdenní lhůtě a vzal jinýho výrobce.

Vibe P1m jsem si koupil - hlavně kvůli výdrži.
Pokud chces telefon, ktery vydrzi 2 dny bez jakehokoliv omezovani se, pak je to za ty penize dobra koupe. A kdyz k tomu pridas hardwarové tlacitko, kterým přepneš telefon do úsporného režimu a podstatně prodloužíš výdrž.

Co chybi: NFC, kompas.

Jinak si nestěžuju, za ty peníze je to dobrá koupě. Dual SIM + slot na externí kartu, takže se nemusíš rozmýšlet. Paměťi i výkonu dost na to, abych o tom nemusel přemýšlet.