Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Raspberry Pi 3 Model B v1.2 - připojení klávesnice přes redukci PS/2 /F na USB/ M...

Dobrý večer,

potřebuji poradit s jedním problémem. Ke svému Raspberry Pi 3 Model B v1.2 jsem měl standardně připojenou klávesnici DELL SK-8115 přes USB konektor. Tuto jsem chtěl vyměnit za klávesnici Genius KB-06XE, která ovšem má PS/2 konektor, tudíž jsem si koupil redukci z PS/2 samice na USB samce. Připojil jsem ji tedy k Raspberry a spustil. Při nabíhání na klávesnici blikly kontrolky ale to bylo vše, po dostání se na přihlašovací obrazovku je už mrtvá, nepíše a ani nejde spustit NumLk, CapsLk ani ScrlLk. Jen pro kontrolu: USB myš funguje normálně, aby to nevypadalo, že jsou vadné USB konektory. Dá se s tím něco udělat a nebo se na to mám vykašlat a používat prDELLA?

Děkuji za odpovědi, Jakub Michálek.

Víš, existoval (a možná existuje) omezený okruh klávesnic a myší, který umí pracovat jak s PS2, tak s USB. U těchto zařízení skutečně stačí pouhá redukce (= dva konektory a čtyři dráty). U zbytku bys musel použít převodník, tedy nějakou elektroniku. Nelze však říct, která klávesnice či myš umí PS2 i USB a která ne. Většinou se to pozná právě podle toho, že při koupi je příslušná redukce přibalena. Viděl jsem ale pár myší, které, ač na USB, uměly i PS2 - patrně vyhovující elektroniku výrobce použil do tzv. novějšího modelu, u kterého redukci vynechal, protože PS2 je už pasé.