Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koncový bod (UPC)

Zdravím,zaujímalo by ma čo znamená pojem "koncový bod" u UPC. Majú na mysli zásuvku? U priateľky som si všimol že oni zásuvku nemajú ale majú len prevrtanu priečku od bielej skrinky UPCčka a v byte majú asi 1,5M koaxiálu na ktorom je spojka a vedie to k routeru.Berie sa aj toto ako "koncový bod" za ktorý si účtujú tých nehoráznych 55€ ? . Ďakujem za odpoveď :)

Zahŕňa to aj čiastočný poplatok za už vykonané práce spojené s privedenie signálu do bytovému domu ako boli - projektová dokumentácia, schvaľovací proces, výkopové práce, pritiahnutie kábla do bytovky, nainštalovanie rozvodnej skrine UPC v bytovom dome.

Je to jednorazový poplatok v už zakáblovaných objektoch zahrňujúci:
- pritiahnutie káblu k bytu, ak je to vonku (spoločné priestory, chodba, schodisko ..) tak olištovanie
- prevŕtanie diery do steny pre prístup s káblom do bytu
- pritiahnutie káblu do požadovanej miestnosti
- namontovanie zásuvky na koniec kábla v miestnosti a jej upevnenie na stenu

[UPC.jpg]

Majú právo odstúpiť od zmluvy, pretože na takýto drát nemôžu okamžite začať prijímať TV signál, telefónny signál a ani pripojiť sa na internet. Užívateľ musí povoliť prístup mechanikovi do bytu. Ak mu nepovolí, tak mechanikovi neostáva nič iné, iba práce ukončiť do faktúry zapíše, že mu bol odopretý prístup do bytu.

V mojom prípade musel mechanik urobiť presne to o čo som ho žiadal. Upozornil som ho, že inak mu nepodpíšem faktúru. Boli u mňa dvaja a po asi 3 hodinách šťastní a spotení odišli z môjho bytu. Po ich odchode som manželku posadil k UPC televízii, ja som si sadol k počítaču a pozrel si nejaké hanbaté obrázky a medzitým som ešte z mobilu preveril funkčnosť UPC telefónnej linky.