Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3G,LTE frekvence, poraďte | Pouze odbornici

Zdravím, vadí když telefon nepodporuje české LTE Frekvence 800, 900 Mhz?

Chci koupit telefon Xiaomi Redmi 3 ale už jsem z toho úplně zmaten

Problém je že existují různé verze toho mobilu (údajně)
1) Xiaomi Redmi 3 : tady prodejce uvádí že verze nemá CZ LTE 800, 900 Mhz
2) Xiaomi Redmi 3 (jiná dražší verze cca o 1tis) : údajně má CZ LTE 800, 900 Mhz Nebo je to trik prodejce (?)

Pak jsou ještě nějaké verze mobilu Xiaomi Redmi 3S, to už vůbec netuším jaký je tam rozdíl protože je to zase (nejspíš) verze od verze jiné, např jedna má baterku 4000 mAh další 4100 mAh a tak podobně

Nechci vybrat nějakou "horší" verzi jen pro to že je o pět stovek levnější..

Hlavně co potřebuji tak funkční rychlou navigaci google maps
A aby internet fungoval co nejrychleji na simce Vodafonu

Jeste poznamka, cim vyssi frekvence tim rychlejsi net?
Kdyz se pripojim s telefonem do site tak on automaticky jede na te nejvyssi frekvenci kterou podporuje telefon a kterou podporuje operator?

Diky

Pokud telefon nepodporuje určité frekvence, tak to znamená, že nemůžeš použít LTE na území, které je tou frekvencí pokryto - pokud to teda není pokryto i jinou (podporovanou) frekvencí.
Vyšší frekvence neznamená rychlejší připojení.

cim vyssi frekvence tim rychlejsi net? NE

automaticky jede na te nejvyssi frekvenci NE, jede na te ktera je dostupna, samozrejme nejvyssi rychlost, takze priorita LTE, potom 3G a kdyz nic jineho tak aspon GPRS.

Redmi neznam, neporadim, vim jen ze existuji ruzne verze ruzne oznacene a jedna snad podporuje ceske LTE.

vadí když telefon nepodporuje české LTE Frekvence 800, 900 Mhz? ANO, pokud chces nejrychlejsi dostupny internet a v oblasti je jen s frekvenci 800MHz, coz je docela casto, tak mas smulu.

Nic jako "ceska" nebo jina frekvence neni. U nas ti v podstate staci aby telefon umel 800MHz (band 20), s cimz ma spousta xiaomi problem.

Nektere telefony pod stejnym nazvem maji ruzne verze, ktere rozeznas podle kodoveho oznaceni. Pokud chces radu, dej link na konkretni mobily.

Maximalni rychlost LTE je zavisla hlavne na LTE UE category, coz je hardwerova zalezitost mobilu a ne frekvence.