Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi XE10 android emulator

Zdravím tu všechny.
Delphi jsem neviděl už 10 let, ale když jsem na něj znovu narazíl na jednom PC v praci, nedalo mi to a chtěl jsem zkusit jak je to s tým androidem.

Otevřu android AVD manager, vytvořim novy emulator a normalně spustím.
Když však vytvořim nový projekt a dam run, nic se neděje.
Na ploše mam okno Run a žadnou chybu to nevyhazuje.
Když připojím tablet, tak to přes něj jde normalně spustit.
Kde by mohl byt problem?

Zdravim.
By bylo ještě par dotazu.

Moje první apka pro android.

Form a na něm GridPanelLayout.
Do GridPanelLayout jsem nastrkal tlačitka.
Je to OK, ale když otočím tablet, tlačitka nejsou všechny, jelikož na ležato tam všechny nevlezou.
Jak na to abych s aplikací moh posouvat?

Da se zakazat v me aplikaci automaticke otačení?

Napadá ma použiť TVertScrollBox/THorzScrollBox ... podľa potreby.

Druhá časť - otáčanie:

uses
  ..., FMX.Platform;

procedure TLogin.FormCreate(Sender: TObject);
var
  ScreenService: IFMXScreenService;
  OrientSet: TScreenOrientations;
begin
  if TPlatformServices.Current.SupportsPlatformService(IFMXScreenService, IInterface(ScreenService)) then
  begin
    OrientSet := [TScreenOrientation.soLandscape];
    ScreenService.SetScreenOrientation(OrientSet);
  end;

Dik, toto řešení jsem už take našel.
http://stackoverflow.com/questions/25488475/how-to -prevent-screen-rotation-with-android-development- in-delphi-xe5-firemonkey
Pomalu čtu a učím ale občasne nakopnutí neuškodí :-D

První otazka se řeší přes komponentu GestureManager a FloatAnimation.
https://joseleondotes.wordpress.com/2013/10/02/rad -studio-xe5-adding-gestures-to-the-drawer/
Pokud jsou 2 komponenty je to OK.
Nedaři se , když mam jen 1 komponentu (GridPanelLayout)

Netuším čo riešiš, prečo to riešiš a ako to riešiš...
Žiadny kód, žiadny screenshot, nič...

Proste sa uč... začni trebárs príkladmi:
C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\18.0\ Samples\Object Pascal\Mobile Snippets
resp.
C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\18.0\ Samples\Object Pascal\Multi-Device Samples

O toto mi jde.
button.png

Když mam tablet na stojaka, je to ok.
Na ležato vidim jen par tlačitek.

Toto mi už funguje.

procedure TForm1.GridPanelLayout1Gesture(Sender: TObject;
  const EventInfo: TGestureEventInfo; var Handled: Boolean);
begin
   case EventInfo.GestureID of
    sgiRight:
    begin
      pohnivravo;
    end;
    sgiLeft:
    begin
      pohnivlevo;
    end;

Když přejedu prstem přes GridPanelLayout, vola to procedury pohnivravo a pohnivlevo.
Takže mi schazí 2 prcedurý, ktere přes FloatAnimation budou posouvat ten GridPanelLayout.

PS: Psal jsem v prvnim postu, že je delphi na počitači v praci.
Ty sample tam nejsou.
Daji se někde stahnout dodatečně?