Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr cenově přívětivého notebooku

Zdravím lidé dobří,

oslovila mě jedna známá, že by chtěla nový notebook pro 6-7 ročného syna. Notebook bude sloužit na flash hry (superhry, 1000her atp.) a možná bude sloužit na kancelářské aplikace. Hledám tedy notebook s dobrým poměrem/výkon cena a hlavně aby byl spolehlivej a vydržel aspoň 4-5 let. Vím že poslední požadavek je těžko splnitelný a liší se od značky a modelu. Cena by se měla pohybovat co nejníž max tak 10 - 12 tis (taky tento požadavek nesnášim, ale nedá se svítit). Poslední preference aby byl notebook bez OS, ale není to nejdůležitější (pokud někdo pošle slušný notebook s OS tak není problém).

Co jsem našel jako vhodnou možnost je: https://www.alza.cz/hp-250-g4-d2749787.htm?catid=1 8842920#popis

Rád bych věděl co na to říkate a zda je nějaká jiná alternativa?

Moc děkuji za názory a případně jiné alternativy.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Vyuziju vlakna o noteboocich

Je pravda, ze notebooky Lenovo servisuje v CR firma Arvato? Doslechl jsem se to a firma ma tak pochybnou respektive vylozene spatnou povest, ze uz tu zadny notebook od Lenova nedoporucim, stejne jako uz nedoporucuju Lenovacke telefony, nebot je servisuje ta sama firma, ikdyz k founum od Lenova mam vice vyhrad.

Arvato u notebooků funguje jako man-in-the-middle. Je to svozové centrum, kde se určí typ závady (sw/hw). Pokud se jedná o SW závadu, arvato ji opraví, pokud se jedná o drobnou HW závadu (jako např. poškozený pevný disk, apod.), servis díl vymění. Všechna svezená zařízení se poté najednou odvezou do Medionu, kde má Lenovo vlastní servis. Tento mezikrok zabere jen jeden den z času pro vyřízení reklamací, ale podstatně je urychlí. SW závady, nebo závady, kde je potřeba opravit jen nějaký menší díl jsou totiž nejčastější. Tím se může stát, že takováto reklamace bude vyřízena klidně i do 5 dnů.

Každopádně Arvato je jeden z nejmodernějších servisů ve střední Evropě. Lenovo na Arvato a servisování Lenovo zařízení nahlíží a pečlivě je kontroluje. V případě nalezení pochybnosti se všechny případy pečlivě šetří, v případě nalezení pochybnosti je Arvatu udělena velká sankce, takže si nedovolí reklamace kazit. Firma špatnou pověst nemá, jen je to největší servis, který zpracovává nejvíce zařízení, logicky je tedy jasné, že je na něj nejvíce stížnosti. Pokud tě bude ještě něco o servisu Lenovo zařízení zajímat, klidně opět napiš.