Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 7 games for Windows 10 nefungují pod verzí 1607 build 14393.222

Zdravím.
Po instalaci W10 mi chyběly klasické hry z W7 a nechtěl jsem používat karetní hry ze store s blikající reklamou a tak jsem našel Windows 7 games for Windows 10. Ty pod W10 fungovaly dokud se minulý týden nenainstaloval uvedený build W10. Ta instalace W10 uvedené hry bez jakéhokoliv dotazu smazala, nainstalovala spoustu programů, které nepotřebuji a když hru znovu nainstaluji, tak to nejde spustit.

Otázka spíše filozofické - to bude MS rozhodovat, co může a co nemůže být pod W10 nainstalované nebo je uvedený build natolik revoluční, že podobné programy jsou už jen zbytečný pozdrav z minulosti a mohu jen smutně vzpomínat, že byly doby, kdy člověk mohl rozhodovat sám, co chce a co nechce?

Otázka praktická - jde to rozhodnutí MS nějak zvrátit a uvedené hry znovu zprovoznit?

Nikto ta nenuti pouzivat Windows10.

Špatná odpověď. Měl jsem Windows 7 a Windows 10 se nainstalovaly samy jako aktualizace i s mým předchozím odmítnutím. Smířil jsem se s tím, funguje to (i když lépe až napodruhé coby čistá instalace), neřeším to.

Řeším to, že mi aktualizace sama odinstaluje program, který jsem já vědomě nainstaloval. Tady to byl jen balík her a je to jen na pozdvižení obočí. Když to bude účetnictví a bude to před 25., tak už na na pozvednutí obočí nebude.

Většinou s tebou souhlasím, ale tady ne. Bod obnovy taky nic nevyřeší protože se ta aktualizace nacpe znovu. A mimo to, pokud to není kec, tak Microsoft ve Windows 10 ve výchozím stavu vypnul funkci pro vytváření tzv. bodů obnovy. Více na: http://www.zive.cz/clanky/10-nejcastejsich-problem u-s-windows-10-jak-je-vyresit/9-jak-zapnout-body-o bnovy/sc-3-a-181725-ch-101333/default.aspx A pokud je cíleně nezapnu, tak jsem zase na začátku.

A co se týče toho odpadu, tak proč tam cpou třeba OneNote, který není kompatibilní s OneNote z Office atd. Jen to zabírá místo na disku a v některých případech to nejde ani odstřelit a když jo, tak při další aktualizaci, to nacpou znovu.

Bohužel nejsem eurokomisař, abych si mohl s MS s vyhlídkou několika miliard éček popovídat, a tak mi nezbývá jen si poplakat i když na špatném hrobě.

Divím se, že se s tím (instalací a provozem W10) tak snadno smiřuješ, zmiňuješ-li se o účetnictví. Stát se něco takového (už instalace W10 by byla katastrofou) před 25. mně, tak jsem totálně v pr*eli.

Proto se tomuto operačnímu systému, který si dělá co chce, musím všemi silami bránit - i za cenu zákazu jakýchkoliv aktualizací. Po tom, co předvádí poslední rok, jeden nikdy neví…

# Je to SW co je součástí OS proč odpad ? Prohližeč fotek, video, kalkulačka, záznam, budík je ve windows odjakživa a nikdy to nekomu nevadilo, XBOX je spojen s WStore, zbylé slouží k odesílání SMS.
*Na karty jsis mohl nechat Windows 98.
(Nic víc nez Anti win 10 bla bla)

Přiznám se, nezkoušel jsem to. Link na ten web jsem dal jako první, co mi našel google po zadání dotazu. Měl jsem to z jiného zdroje a tam aktualizace nebyla.

Nestahoval jsem to protože mě odradil formát názvu stahovaného souboru Win7Games4Win10_8_81_v2_[winaero.com]_706.zip. Winaero Tweaker, který je součástí balíku se dá při instalaci odmítnout a Windows Defender mlčí. Má chyba, měl jsem lépe číst. Dík za upozornění. Funguje to.

Takže jsi nahradil systémové hry jejich staršími ekvivalenty z W7 (předpokládám, žes je umístil do složky Windows), a po instalaci Buildu 1607 (což je zcela nový image Windows) se divíš, že tyto hry zmizely?

P.S.: velmi pravděpodobně tyto hry najdeš ve složce windows.old.