Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna Canon MG5550 - tiskne zeleně

Dobrý den,

vlastním zmíněnou tiskárnu. Nastal problém, že začala tisknou některé dokumenty zeleně. Tak či tak vždy tiskne zeleně záhlaví a zápatí.
Faktem je, že barevné tiskové náplně jsou PRÁZDNÉ. Však černé (velká i malá) jsou nové. Tisknu prakticky jen černobíle - dokumenty. Barvy se mi proto za každou cenu nechce kupovat.
Netušíte čistě náhodou, jestli to souvisí s prázdnými barevnými tonery, případně jestli se to dá nějak vyřešit bez nutnosti jejich koupi?

Děkuji předem!
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Co se děje je nasnadě: text se tiskne černou náplní a je tedy černý. Záhlaví a zápatí z nějakého důvodu míchá černou z barevných náplní a jelikož ti chybí pouze purpurová a azurová a žlutá prázdné nejsou namíchá se pouze zelená. Otázkou je proč se záhlaví a zápatí netiskne z černé náplně, na vině bude asi nastavení ve Wordu pro záhlaví a zápatí.

Máš v nastavení tiskárny zaškrtnuto "tisk černobíle" nebo tak nějak? Jestli ne, tak si tiskárna ucvrkává i z barevných náplní. A i když tiskárna píše, že jsou prázdné, tak to nemusí být tak úplně pravda.

Teď jsem si všiml té přílohy - a.jpg viz výše, jestli koukám dobře tak červená je úplně pryč, zůstalo něco modré a něco žluté. A když se smíchají, tak máme zelenou. Kolega má s těmi barvami pravdu - pokud ti nezáleží na kvalitě barev, kup ty nejlevněší co seženeš a máš klid.

Asi to tak dopadne. Pryč jsou všechny. Červená asi není ještě úplně vysušená.

Nechápu pak, proč jsou tam dvě černé. Jedna by měla být jen na černobílý tisk (text) a z druhé by měla míchat do barev. Však zase je to nějaký nesmysl. Zřejmě šedivou už nebere jako černou a míchá ji jen z barev.