Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradit tiskárnu

Zdravím, do tiskáren vůbec nevidím, no potřeboval bych po dekádě novou mašinu, mohli by jste mi, znalci co se orientujete, dle mých požadavků něco doporučit prosím?
- musí obsahovat all-in tiskárna/kopírka/skener
- schopnost tisknout fotky/obrázky v dobré kvalitě
- cena do ~5000kč

- menší hlučnost výhodou

Osobně mám už nějaký rok EPSON L550, také je dražší, ale s ohledem na ušetřené náklady na tisk se to bohatě vrátí. Jinak kromě kopírky má i fax, ale kdo to v roce 2016 potřebuje. L550 se už nedělá, toto by měl být její nástupce epson-l565-d2430227.htm
Text a obrázky (vivid) jsou v pohodě, fotky jsou trochu horší, skoro bych řekl příšerné. Pán od epsonu mi tvrdil, že to je tím, že jsem to zkoušel na kancelářský papír (protože jsem na jejich stánku viděl u této tiskárny něco jiného, než co jsem zvyklý že by z ní lezlo, tak jsem se ptal, jestli to udělala ona). Je fakt, že na fotopapír jsem to nikdy nezkoušel.
Na tuto multifunkci mě přivedl kolega, který má něco jako epson-l805-d3913094.htm opět v nějakém starším provedení (ať žijí inovace vyššího řádu). Ta je bez skeneru.

Trochu pochybuju, že by chtěla vydržet 10 let (čekal bych tak pět), ale na se to snad kromě drahých kancelářských strojů už dneska nedimenzuje nic.

Předtím jsem měl lazerovou multifunkci samsung (CLP2120 nebo tak nějak) a ta se vyloženě nepovedla - brala papíry po dvou (i více), odcházel u ní často přenosový pás (tak dva na jednu sadu tonerů)... do té doby jsem o existenci této součásti lejzrovek ani nevěděl a mohl bych pokračovat, natrápil jsem se s ní dost a dost.

Canon a HP jsou u mě v kategorii "nebrat". Jinak si zkus porovnat cenu a výdrž např. černé náplně:
HP - 249,-Kč za 360 normostránek
https://www.czc.cz/hp-f6v25ae-cerna-c-652/176583/p rodukt
Brother - 173,-Kč za 2400 normostránek
https://www.czc.cz/brother-lc-529xlbk-cerna/150277 /produkt

Jinak pokud tě na té HP zaujalo, že má WiFi, tak můžeš u té Brother tiskárny koupit tuto variantu:
https://www.czc.cz/brother-dcp-j105/150362/produkt

Ono je to tezke, u inkoustu hrozi zasychani a clovek nikdy nevi. Jak vidim v dotazu fotky, tak bych urcite z vyberu nevynechaval Canon, ale ne ty uplne nejlevnejsi, asi naklady na tisk nebudou u obcasneho domaciho vyuziti nejak podstatne.

Na začátku roku jsem pořídil domů https://www.czc.cz/epson-l455-tankovy-system_2/179 858/produkt, místo Canonky. Jediná nevýhoda je, že má pouze zadní zásobník na papír, ale pokud netiskneš nějak hodně často, tak se to dá přežít, když papír vložíš vždy před tiskem. Výhod je mnohem více, tiskne hodně levně a zvládá pěkné fotky, kvůli tomu jsem jí pořizoval. Jsou i lepší na foto, ale tam cena pěkně roste. Určitě doporučuji tankový systém od Epsonu kvůli levným barvám. Koukni na ceny náplní do klasiky a do tanku, budeš hodně překvapen. :-) Tisknu celkem málo a u Canonu jsem byl cca 2000,- Kč ročně za barvy. U téhle jsem ještě nespotřeboval ani třetinu původních barev a to jsem začal tisknout více, protože je žena v posledním ročníku VŠ a narodila se dcera, takže mraky seminárek a fotek.

Jinak se zasycháním jsem problém neměl nikdy s použitím originálních barev. Pak jsem zkusil u Canonu neorigo barvy, že ušetřím a ty zasychaly, takže čištění tiskové hlavy sežralo dost náplní a šetření se nekonalo. :D