Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktory Smartfon ?

ktory smartfon podla vas ? samsung galaxy A5 alebo J7 (obe 2016 verzie)...popripade niečo v podobnej cene podla vas?
Na A5 sa mi paci modre podsvietenie tlacidiel(aspon na obrazku som videl,no zajtra sa chystam ist pozriet sa do predajne)
telefon použivam na počuvanie hudby, na messenger a priležitostne hranie real racing 3...

Tohle je pěkný kec, telefony Xiaomi používám už roky. Právě teď mám Redmi 3 PRO, které stejně jako všechny ostatní telefony od Xiaomi používají "jen" dvě ze čtyř pásem pro LTE. S tím jsem si ho kupoval, LTE pro mě není parametr, který by o něčem rozhodoval. Nicméně, kupodivu, LTE sítě chytám úplně bez problémů i doma na vesnici, kousek do Mělníka. V Praze nebo Brně funguje LTE vždy na 100%. Samozřejmě, někde na hnoji v Horní Dolní LTE asi nechytím... Vlastně ho nechytím nikde, protože mám sítě 4. generace vypnuté, na vše mi bohatě stačí 3G a H+ a díky tomu mi telefon vydrží o dalších pár hodin déle na baterku. Pro hnidopichy mám ale novinku... Už od minulého roku mají všechny nové modely Xiaomi podporu všech evropských LTE sítí, takže problém vyřešen. Stačí hledat telefony označené C, S nebo X, podle modelu.

Nebudu se s tebou hadat, ikdyz je to kravina. Pravdu si muze kazdy zjistit sam, operatori nabizi mapu pokryti pro jednotlive frekvence LTE a z te je vse naprosto zrejme a jakekoli dohady naprosto zbytecne.

Odkazany telefon neni s ceskym LTE, pokud si koupi jiny telefon Xiaomi s ceskym LTE, tak proti te znacce nic nemam.

Výber podle podporovaných pásem. Jinak dopadneš jako můj kolega v práci, kterej se přišel pochlubit novým Lenovem a nemá skoro nikde signál na net v lepších případech mu tel ukazuje H, tak běduje a já se mu můžu jen zasmát se starym dobrym Samsungem S5, kde mam skoro všude 4G. :D Někde jsem četl, že je hlavně problém u Vodafonu, vysílají na pásmu, které některé telefony vůbec nepřijímají. Bohužel je na trhu spousty nových telefonů, ale mnoho z nich není prostě na náš trh vhodných.

Pasma LTE 1800, 2100 a 2600 jsou hlavne pro velka mesta, mimo tyto centra je hlavni pasmo 800MHz, ktere ma vyssi dosah, tzv. "ceske LTE", takze dulezita je podpora tohoto pasma a v CR oficialne prodavane telefony toto pasmo podporuji, takze nebrat founy dovazene prekupniky z ciny typu Xiaomi mi4 a je to v pohode.

Malinko zvlastnim pasmem je pasmo 900MHz, na kterem u nas zacinal Vodafone a i toto pasmo znackove telefony typu Samsung podporuji, naopak Lenovo v mnoha pripadech nikoliv, nicmene kdyz se podivas na mapu pokryti CR, tak dnes vyjma regionu severni Moravy ma Vodafone pokryto vsude i pasmem 800MHz, takze to mimo tento pripad neni problem.

Edit: Do budoucna by se pro CR snad melo uvolnit i pasmo 700MHz, ktere dnes podporuje maloktery telefon, ale je otazka zda na tom pasmu nepojede treba jen IoT a bude se vubec pro smartphony pouzivat.

Ono ja použivam wi-fi,ale je pravda že s novym telefonom uvazujem ze by som zobral nejakych 100MB internet,na mesenger ktory cez data otvorim tak 3 krat by mi to malo byt dost..pozeral som dnes v predajni,tak aj J7 sa mi paci...ja by som radsej bral niečo od sony,pretože lahko prenesiem data cez ich aplikaciu a som na sony zvyknuty,ale mam pocit ze e5 a m5 su slabsie v porovnani A5...viem že ste mi poradili tie p9 lite,mi4 a pod, ale uvazujem najviac o samsungu,akurat sa bojim či mi nebudu mrznut alebo nezvladat aplikacie, maj u tusim exinos cpu a myslim zas ze lepsie ist je k snapdragonu,tusim sony v tych ma snapdragon 410 a nejaky mediatek...no niesom si isty... dakujem za nazory :)

Nevim, koukal jsem pres heureku, ze v jednom obchode maji za necelych 8K sedivku SGS5, asi bych uvazoval o tom to risknout ikdyz tyhle obchudky maji casto problem s vyrizenim reklamaci. Proto ti to nechci vylozene radit, protoze risk v tom je, ale bylo by to lepsi z hlediska telefonu nez ty A5, J7, ....