Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na kterém procesoru bude víc FPS?

Ahoj, mám doma 2 procesory pro malého bráchu, který si rád ve volném čase zahraje a tak se ptám, který procesor je lepší pro hry a kde bude víc FPS?

Intel Core 2 Duo E6850 3.00Ghz
Intel Core 2 Quad Q9550 2.83Ghz

Byl bych rád, kdyby jste se k tomu nějak rozepsali, díky za ochotu! :)

PS: Neposílejte mi linky s oběma procesory, až si porovnám sám, nějak se v tom extra neorientuju, budu rád, když mi to tady sami napíšete, díky.

Starsi hry umely jen jedno jadro, takze u takovych bude lepsi Core2Duo, ve vsech ostatnich pripadech bude lepsi Core2Quad, osobne bych volil ten Core2Quad, protoze nebude mit poblem trebas s prehravanim videa. Takovy HEVC na fullHD uz dneska potrebuje vykon, ze to Core2Duo neda.

Díky všem!!

O bude to velký rozdíl nebo ne?
Protože první procesor má víc Ghz, ale jak říkám, moc se v tom nevyznám, spíš skoro vůbec. :D

Občas bych si tam taky zahrál rád CS:GO, i v tomto případě lepší druhý, ano?

Ano, díky.
Když už tady jsem, tak se zeptám, možná hloupě.

O kolik FPS v MP hrách bude rozdíl? Vím, že se to určit přesně nedá, ale přibližně, jestli v tom bude fakt rozdíl. Protože Core 2 Quad by se mi lépe prodal a už bych měl i zájemce, takže pokud by byl rozdíl opravdu maličký, tak bych tam raději dal Core 2 Duo.

FPS ve hrách dělat Graficka karta, ta dělá grafické výpočty, zpracovává textury ve sve VRAM, zpracované je pošle zpet na obrazovku, instrukce CPU řekne kde uvedená textura bude, vykresluje opět graficka karta né CPU, u her Multy Player bude mit Q4 menší náskok, jelikož pozice objektu bude znat rychleji než Dual Core, zkrátka FPS zavisí převážně na GPU.
Zkratka Q4 je lepsi volba..

Dobře, díky. :) Dám opravdu už jen závěrečné otázky, abych měl v tom jasno.

1. Nevadí pro hry jako je např. CS:GO, která využívá prý dost procesor, že je na tom procáku méně Ghz? 2.83 vs 3.00

2. Ještě co se týče těch Quad Corů, mezi Intel Core 2 Quad Q9550 a Intel Core 2 Quad Q9650 moc velký rozdíl nebude, správně?

3. Je tam taková základovka: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-supp ort-popup.aspx?pid=3727 ; nic lepšího než Intel Core 2 Quad Q9650 tam už dát nejde, že?

Děkuji!

Děkuju, vážím si toho.

Ještě mě napadlo, když budu měnit procesor, na co bych si měl dávat pozor? Napadlo mě, jestli to zládne zdroj. (Tady je: xbdra64jn Model(těžce to jde přečíst): 300XXV2(malá 2 dole). Bude to tedy v pořádku stíhat? Nebo bych měl pomýšlet na jiný zdroj?

Ještě doplňující dotaz, utáhl by PC nový procesor a tuhle GK?

GK: Asus GTX 650 1GB OC Edition
Parametry:
Grafický čip: NVIDIA GeForce GTX 650 Postavená na čipu GK107
Počet procesorů: 384
Výrobní technologie: 28nm
Frekvence jádra: 1137MHz
Paměť: 1GB GDDR5, 5000Mhz, 128bit
Podporované standardy: HDCP, DirectX 11, Shader Model 5.0, OpenGL 4.2.
Technologie: NVIDIA Adaptive Vertical Sync, PhysX, Open CL
Rozhraní: PCI Express 3.0
Chlazení: aktivní, dvouslotové
Výstupy: 2x DVI (Dual-Link), HDMI, VGA
Napájení: 1x přídavný PCI-E 6-PIN konektor

Pokud ano, jelo by vše v pořádku a vyplatilo by se to? Nebo bych na bazaru do 1,5k sehnal něco lepšího, popř. co? :)
Děkuji.