Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do cca 25.000 Kč

Ahoj,
chtěl bych si koupit nový Notebook do cca 25.000 Kč (notebook beru na splátky, takže kdyby bylo něco extra, jsem ochotný si ještě "trochu" připlatit).
Chtěl bych se tu zeptat na nějaký tip, který by splňoval moje požadavky ->
Hlavní důvod koupě je přenosnost notebooku, budu ho využívat jak časem v práci, ve škole, tak i třeba doma, když se mi nebude chtít jít z postele.
Doma mám poměrně výkonnou PC sestavu (MSI GTX 960 GAMING 4G, AMD Radeon QUadcore 3.2GHz, 8GB RAM,..) a s notebookem bych se k tomu chtěl přiblížit. Hodlám na něm využívat aplikace a multimédia typu FL Studio, Sony Vegas,... pro nějakou tvorbu, zároveň si občas něco zahrát, hraju spíše náročnější hry typu Overwatch, novější Assassins Creedy, Zaklínač,... a v neposlední řadě si hezky zalézt do postele a koukat na The Walking Dead, takže aby měl notebook nějaký kloudný displej.

Přemýšlel jsem o tomhle modelu: https://www.alza.cz/hp-pavilion-gaming-15-bc003nc- d4253981.htm?o=1, nicméně mi bylo řečeno, že HP bych si kupovat neměl, důvod jsem se nedozvěděl, tak váhám.
Jakékoliv připomínky, tipy, názory vítám a předem díky
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu.
Změna předmětu, původně: Notebook (karel)

2 dny zpět sem koukal, co je k dispozici v obchodech. Limit sem si dal taky okolo 25k a vyšly mi nejlíp tyhle dva 17,3" (1920x1080 a 15,6" je pro mě málo) u czc, jinde sem nemohl najít matnej display (ta antireflex folie kazí dost barvy podle recenzi). Otázka, jestli máš k dispozici sehnat nějak rozumně SSD a OS. To MSI je nemá. Zase je o kilo lehčí, má usb-c a je levnější + nějaké drobnosti, porovnej sám i s dalšími, co si našel.
MSI GP72 6QF-451XCZ
Lenovo Ideapad Y700-17ISK

Notebook mám a klekla mu grafika po 4 letech. Hliníkový tělo, udržovanej a když se fakt náhodou začal vařit v létě, tak sem radši počkal na večer. Každopádně furt funguje na integrovanou grafiku a na kancelářskou práci stačí, takže silně zvažuju o pevným kompu (což není tvůj případ, ten už máš).

Když vidím, jak někdo hraje hry na přímým slunci, nebo bere noťas do postele, jak plánuješ, tak se připrav, že se ti celkem rychle upeče. Když to bereš na splátky, tak prachy asi nemáš moc na rozhazování, nechal bych tu práci se Sony Vegas, pařením, atp. na stolák a snížil nároky na noťas a vzal nějaký o fous levnější z business třídy, holt bez dedikovaný gpu.