Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GeForce 341.96 Driver

Ahoj. Prosím, rád bych si nechal poradit s aktualizací, která se mně neustále cpe do noťasu a já se jí bojím, protože naposledy to znamenalo kompletní přeinstalaci a oni sami píší, že se ani nehodí pro všechny. Teď mně noťas tak 5x denně spadne, +- se problém shoduje s datem vydání aktualizace. Mám HP Pavilion dv7 Notebook x64-based PC; 4,00 GB RAM; Verze systému BIOS/Datum Hewlett-Packard F.1D, 05.10.2010; Microsoft Windows 10 Pro; Verze 10.0.14393 Build 14393; GPU NVIDIA GeForce GT 230M; verze ovladače 341.95; procesor Intel(R) Core(TM) i7 CPU Q 720 @ 1,60GHz.
Moc díky za radu.

Jestli (risknout) a nechat nainstalovat, anebo aktualizaci 341.96 ignorovat? Jestli je vůbec vhodná pro můj noťas, resp. jsou-li s ní už zkušenosti a tak, víš? Prostě prosba o radu od někoho, kdo tomu na rozdíl ode mě rozumí, abych si zbytečně opět nezadělal na problém.
Ještě jednou díky.

No jo, jenomže noťas nefunguje na 100 %, ale jak říkám, tak 5x denně spadne do restartu, a to nevyzpytatelně. Při surfování, anebo i klidně když na něm nikdo není a ani nic neběží. A paradoxně se tenhle problém časově shoduje s vydáním téhle aktualizace, tak mě to jen tak napadlo, víš? Takže jestli chápu správně, raději neaktualizovat.
Díky.

A tam odtud mám nascreenovat jakou info nebo chybu nebo co vlastně? Je jich tam milion. Omlouvám se, jsem jen uživatel. Posílám dnešní chyby. Ono to totiž pokaždé spadne z jiného důvodu. A to je tak pokaždé.

The driver \Driver\WUDFRd failed to load for the device USB\VID_138A&PID_0005\2500116c7b01.

Počítač byl restartován z procesu kontroly chyb. Kontrola chyb: 0x00000139 (0x0000000000000003, 0xfffff80152d2c930, 0xfffff80152d2c888, 0x0000000000000000). Výpis byl uložen do: C:\WINDOWS\MEMORY.DMP. ID hlášení: 2d824a2d-651e-47fc-af32-be1153a3873d

OK, prošel jsem poslední týden, cca. 50 chyb a nic, co by ukazovalo na NVIDIA jsem nenašel a z chybových hlášek typu:
Služba WUDFPf (součást architektury UMDF) nebyla dosud načtena. Po jejím načtení spustí systém Windows zařízení znovu. já nepoznám nic. Chápu tedy správně, že moje potíže s neočekávanými restarty nemá s neaktuální NVIDIA nic společného? A co tedy s dotazovanou aktualizací 341.96? Nainstalovat, anebo ne?
Mnohokrát děkuji.

Já bych ji tam necpal. Spíše bych se soustředil na problém s restarty - otestovat paměť a disk. Možná má ten notebook vlastní diagnostiku (stiskněte Esc po zapnutí a podívejte se, jsestli je tam HP Diagnostics či něco takového) nebo to otestujte softwarem třetí strany. Na paměť je Memtest, na HDD třeba HDDScan.
Potom by mě zajímalo, jak je na tom chlazení - čistil ho někdy někdo? Fouká z toho notebooku teplý vzduch? Nevrčí moc ventilátor?
Poslední věc: Windows 10 je nejlépe instalovat z ISO souboru přímo z webu Microsoftu (už jsem to tu dnes někomu psal).

Nejprve moc a moc děkuji. Paměť otestuji a dám vědět. Čistil se cca. před 1/2 rokem. Nefouká, nicméně je hodně teplý (vždycky, po celou dobu, co běží a stejně moc) zespodu v levém horním kvadrantu. Ventilátor vrčí. Ty W10 se udělaly sami tenkrát zdarma, měl jsem tam origoš W7.

Dobré je vědět, že aktualizace ovladačů k noťasům se provádí výhradně z webu výrobce toho noťasu. Nevím o tom, že by některý výrobce používal metodu "která se mně neustále cpe do noťasu". Pokud k tomu používáš nějaké udělátko, tak se ho rychle zbav.

Prima, díky. HP se necpe, to mlčí, ale NVIDIA x-krát za hodinu na sebe upozorňuje a já jsem si myslel, že to (zastaralá aktualizace) může být příčinou těch neočekávaných restartů. Ale zdá se tedy, že nikoliv.
Používám Advanced SystemCare 9.4 a jeho Driver Booster. To není dobře?
A když už si tak povídáme, co tedy navrhuješ k aktualizaci 341.96? Nainstalovat, anebo ne? Na stránkách HP ji nikde nevidím, (ale to ještě nemusí nic znamenat).
Díky za názor.

Prověřil jsem, co říkáš a buď něco nedělám správně, anebo v HP usnuli, protože pro můj model nabízí jen filtr na W7 a já tam mám W10 (ten origoš replacement) a tak je poslední ovladač totalní historie z 27. 10. 2011 a já tady mám (nevím od kdy) 341.95. Tak co teď? Nic, nedávat 341.96?
Díky moc.

Prima. Dík. Znamená to tedy, že bez ohledu na to, co tam mám teď za aktualizovanou verzi, mám vrátit ten jediný, který má HP k mému modelu na svých stránkách podpory? A zvládne tenhle stařík i dnešní svět? Nerozumím tomu, proto se ptám třeba i blbě.
Díky.

Ovladač grafické karty NVIDIA GeForce GT 230M 8.17.12.7600 299.5 MB 27. říj 2011

Prima. Dík. Znamená to tedy, že bez ohledu na to, co tam mám teď za aktualizovanou verzi, mám vrátit ten jediný, který má HP k mému modelu na svých stránkách podpory? A zvládne tenhle stařík i dnešní svět? Nerozumím tomu, proto se ptám třeba i blbě. Ale jedno je jisté, noťas padá a padá.
Díky.

Ovladač grafické karty NVIDIA GeForce GT 230M 8.17.12.7600 299.5 MB 27. říj 2011