Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem náhodné vypnutí notebooku

Dobrý večer

Mám problémy s náhodným vypínáním notebooku
Nejsem si jistá, jestli je to tím, že se jednoduše přehřívá nebo mi slábne procesor, nevím, netuším
Vypínal se vždycky, když jsem měla spuštěných hodně programů najednou, konkrétně - mám něco puštěného na YT, hodně záložek v prohlížeči a k tomu hraju Transformice (prosím nekomentujte to, každému se líbí něco jiného. Píšu sem zde konkrétní hru, protože právě kvůli ní se často vypíná. Kdyby měla puštěného něco na YT a k tomu sto záložek, nevypne se.)
No, a před pár minutami se mi vypnul. Dvakrát po sobě. Po druhém zapnutí jsem měla puštěné opravdu jen Tranformice - a stejně se po pár minutách vypnul.
Myslíte, že je v té hře nějaká škodlivina, který toto způsobuje? Nebo je to graficky moc náročné? Podle mě je to blbost, ta hra je z roku 2010 a ta grafika vypadá, že je z roku 2005.
Anebo jestli se to přehřívá, to si taky nemyslím, už asi tři měsíce má nový bezproblémový větrák, a vespod nějak moc ''nehoří''

jinak, je to Windows 10, asi před měsícem přeinstalovaný, 4GB RAM, procesor Intel Pentium 2.13 GHz, 64bitový, z roku 2010

Budu moc ráda za každou odpověď

Vyčistit od prachu jako zevnitř? Já z něj sotva vyndám baterku, bojím se do něj sahat sama od doby, kdy do něj táta vylil pivo a rozložil ho na tři půlky tak, že už ho zpátky nesložil...
Jinak, právě leží na židli, to může nahradit stůl, že jo?

Už vím co myslíš, ale tenhle problém s vypínáním se stával i předtím, než se to stalo
Ale možná se to kvůli tomu ještě zhoršilo, nevím

Jo, a taky by jsem sem mohla napsat, že minulou neděli jsem měla opět spuštěné YT, TFM a tak, ale notebook se nejenom vypnul, ale hodil mi krásnou modrou obrazovku smrti s chybou ''UNBOOTABLE BOOT VOLUME'', kterou trvala asi tak hodinu, pak jsem ho nechala bejt a když jsem ho znovu zapla, sám se vzpamatoval

Možná to s tím má něco společného?

No, ale taky záleží na co to chci, že jo...

Tohle je už trochu mimo téma, ale já na PC převážně kreslím/dělám animace/edituju jednoduchá videa
a absolutně nehraju hry jako GTA nebo CS:GO, proto mi tenhle stačí
Teda stačil mi, než se začalo dít toto

No jsou pěkné a levné, ale nevím, 1 GB RAM a ani ne a 60 GB hard disku mělo moje XPčko z roku 2001 :))
Teda, to byla narážka na ten první, jinak, pro mně je už i 5000 hodně, nedovedu si představit kde bych si tolik mohla vydělat za měsíc

Páni...
2GB za 50 korun?
Já se asi zasekla v jiným století, vždyť to je extrémně málo...

Ale začíná to tady vypadat jako facebookový chat, asi už diskusi ukončím

Díky moc za ty dvě hodiny vašeho času, moc si toho vážím, i uživatelům Kozakl a Wikan moc děkuji a vyzkouším to co jste mi poradili
Přeji pěkný zbytek večera

No ale ona to taky nebyla normální brigáda, v tý hospodě dělá moje máma a já jsem chtěla 50 korun na jídlo, tak jsem jí celej den myla nádobí :))
Na opravdový brigádě jsem ještě nebyla a nemám tušení, kam bych šla

Vyfoukání od prachu zvládne i ten,co má zkušenosti s odšroubováním spodního krytu. Je třeba čistit jen vyfoukáním stlačeným vzduchem,zejména část u výstupu z noťasu - u ventilátorku,někdy je tam na průduchu tzv. prachová deka,která brání odvodu tepla. Případné vyčištění a snad přepastování v servise do 1000.-