
náhodné vypnutí notebooku
Dobrý večer
Mám problémy s náhodným vypínáním notebooku
Nejsem si jistá, jestli je to tím, že se jednoduše přehřívá nebo mi slábne procesor, nevím, netuším
Vypínal se vždycky, když jsem měla spuštěných hodně programů najednou, konkrétně - mám něco puštěného na YT, hodně záložek v prohlížeči a k tomu hraju Transformice (prosím nekomentujte to, každému se líbí něco jiného. Píšu sem zde konkrétní hru, protože právě kvůli ní se často vypíná. Kdyby měla puštěného něco na YT a k tomu sto záložek, nevypne se.)
No, a před pár minutami se mi vypnul. Dvakrát po sobě. Po druhém zapnutí jsem měla puštěné opravdu jen Tranformice - a stejně se po pár minutách vypnul.
Myslíte, že je v té hře nějaká škodlivina, který toto způsobuje? Nebo je to graficky moc náročné? Podle mě je to blbost, ta hra je z roku 2010 a ta grafika vypadá, že je z roku 2005.
Anebo jestli se to přehřívá, to si taky nemyslím, už asi tři měsíce má nový bezproblémový větrák, a vespod nějak moc ''nehoří''
jinak, je to Windows 10, asi před měsícem přeinstalovaný, 4GB RAM, procesor Intel Pentium 2.13 GHz, 64bitový, z roku 2010
Budu moc ráda za každou odpověď
Jestli netušíš, jestli se to přehřívá, tak se koukni na teploty ne ? To leccos napoví.
A ty najdu kde?
Třeba v tomhle prográmku : openhardwaremonitor.org
Na podobné otázky je tu Google.
Jo, taky mi pak došlo že si to můžu vygooglit, pardon!
Nejsem si jistá, co z toho sem mám napsat, tak tady je screenshot > ct03xh
V pořádku, ale chtělo by to ty hodnoty při zátěži.
Teď si nejsem jistá, co myslíte, všechno co ten program ukazoval je v tom screenshotu
Jasně, ale nezajímají nás teploty v klidu, ale při zátěži. Tedy například při spuštěné hře apod. Jestli tam bude například 90-100 % tak je to před vyhořením a proto se vypíná.
Teploty v klidu jsou sice obecně nezajímavé, ale mít v klidu 60 °C ukazuje na dost velký problém s chlazením. A 50 °C na disku je problém vždy.
Bože můj, to snad ne... A jak se to dá řešit? Budu ho nejspíš muset dát do servisu co... Kolik by taková oprava stála?
A stálo by mi to vůbec za to, když je ten počítač starej a slabej?
Oprava bude pravděpodobně stát stejně jako nějaký bazarový notes se stejnými parametry.
Takže se to nevyplatí?
Ale neposlouchej ho. Vyčištění v servise nebude stát deset tisíc.
Vyčištění ne. Ale jenom za diagnostiku si vemou litr. To si radši koupím za dvojku novej.
Za dvojku novej ?? Dej link.
No repas samozřejmě.
No.. i tak,za dva ?? To bude něco pomalýho.