Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3D TV s přehráváním z PC (problém)

Dobrý večer,

pořídil jsem si TV s funkcí 3D a stáhl si film z českých torrentů s koncovkou ".mkv", ale nějak jsem to nehrotil , myslel jsem si že je to jako avi apd... Ihned jak jsem to stáhl , tak jsem se chystal si ho pustit v TV přes wifi, mám propojenou TV s PC přes wifi a všechny obyčejné filmy ve 2D šly přehrát bez problému. Ale jakmile jsem se snažil spustit 3D tak se mi buď ani neukázal nebo to napsalo "Tento soubor není podporován". Věděl by si s tím někdo rady? Já jsem se to snažil najít ,ale bezvýsledně.

Předem díky.

Máš pravdu, MKV je něco jako AVI - kontejner, který nic neříká o tom, jaký formát je uvnitř.
Musíš si zjistit formát a zda ten formát je podporovaný tvou TV

Podívej se na formát filmu, zrejme zjistíš něco jako:

Format         : Matroska
Format version : Version 4 / Version 2

a tvá televize bude podporovat pouze verzi 4.1

Další možnost je, že ta WiFi prostě nestíhá. U 3D filmu máš mnohem vyšší datový tok - přenášíš 2 obrazy současně s velkým rozlišením a navíc, podle toho dotazu jsou obě zařízení připojené na WiFi. Takže TV zkouší dostat data, ta nedostane, tak napíše univerzální hlášku o nepodporovaném formátu, protože se přehrávání nedaří.

A jako třetí možnost (ta se dá vyloučit zkušebním spuštěním filmu přímo na počítači) je, že je film poškozený.

3D filmy jsou ve formátu Side-by-Side (SBS) rozdělené obrazy vedle sebe nebo Over and Under (UO) nahoře a dole, pak ještě dělené na FULL a HALF. Při přehrání na PC lze jednoduše rozeznat, který formát je který :-). Pak je dobrý se ještě podívat v čem to video bylo encodovaný přes "Mediainfo" (googluj obrázky). Stáhni si víc různých videí a zkoušej, pak se budeš orientovat jen na tu u sebe ověřenou skupinu.