Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobrý den,nejde internet bez kabelu.

Dobrý den,pc nenalézá Router bez kabelu.Jak mám nainstalovat ovladač k připojení na internet bez kabelu?Nebo mám nainstalovat něco jiného do pc aby my šel internet i bez kabelu?Pc nenalézá bez kabelu žádný prijem.

Tak treba mas na wifi karte neco spatne nastaveny.

Musis byt schopen v administraci routeru zkontrolovat pripojeni a dle toho nastavit sitovou kartu jedno jestli wifi nebo klasiku LAN.

Casto byva nastaveno v routeru na DHCP a potom i v PC musi byt nastaveno DHCP a najde si to adresy samo.

pc má být funkční i bez routeru. ovladače bývají přiložené na cd, nebo se stáhnou od výrobce na jiném funkčním pc/mobilu. neinstaluje se žádný ovladač pro router, ani pro internet.

správné pořadí instalace:
1. driver chipsetu základní desky
2. ovladač síťové karty
3. ovladač wifikarty (stoláky ji nemívají, ale je módní do nich cpát nesmyslné usb adaptéry)

typ základní desky (nebo typ značkového pc/notebůů) je tajný, takže víc napsat nejde.

blbosť, pri USB sračkách, hlavne tých za 10€ (do 15€) teda do 400KČ, sú zvyčajne tie "USB adaptéri" tak blbo spravené, že im vadí dlhší usb kábel, a pak nefungujú vôbec, nehovorím ani o životnosti takýchto zariadení,... ich funkčnosť a spolahlivosť je špatná,... pri wifi kartách je tu možnosť tie antény dať na case z boku hore, pomocou "ext. základne",... a aj napriek tomu že to nebude "daleko" od PC, a teda "blízko routeru" tak často je toto lepšie riešenie,...

A možno to ani nebude potrebovať, aby "niekde" sťahoval. Windowsy majú v sebe implementováné základné ovládače cca 10000 zariadení - takže budú mať i ovládač na USB WiFi adaptér - automaticky rozpoznajú zariadenie, doinštalujú ovládač a zariadenie je pripravené.
Dokonca i tie staré XP-čká toto mali!