Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký je odběr 2,5" SSD z +5V a z +12V, víte někdo?

Takovy mozna zvlastni dotaz, ale potreboval bych mit konkretnejsi predstavu jaky je odber u SATA 2,5" SSD z 5V a z 12V - jestli je vetsi odber z 12 nebo z 5, v jakem pomeru cca.

Resim malinko atypicky servrik ktery bude mit DC napajeni, deska nejspis Supermicro X10SDV-8C+-LN2F : http://www.supermicro.com/products/motherboard/Xeo n/D/X10SDV-8C_-LN2F.cfm plus nejaky HW raid radic a 4x SSD (Intel 3700 series) jako Raid10. Deska jde napajet DC konektorem vedle ATX napajeni (to mam vyzkousene, je to bud/anebo - NENI to pridavny +12V ATX) a pripadne pro disk je pak molex na ni - Supermicro nijak ale nespecifikuje jak to jde zatizit. +12V muzu vzit primo z DC napajeni, ale +5V si dela jen deska nejakym internim DC/DC menicem a ani na dotaz Supermicro nebylo schopno odpovedet "kolik utahne".

- takze pokud by gro delalo +12V tak to neni problem (bude tam DC/DC menic co da 12V/10A), pokud by byl nejaky citelnejsi odber z +5V, musel bych jeste resit dalsi DC/DC z 12V na 5V.

- Intel v tech. dokumentaci k svym SSD uvadi taky takove hodne zavadejici hausnumera ktere jsou mi k nicemu, jen ze odber pri praci 4,4W v klidu nejake to 0,nic - ale ze 12V a 5V max. 1,5A coz je uz z principu nesmysl a ma to univerzalne napsane asi u vseho.

Power Consumption

Intel's SSD DC S3700 can draw power on both 12V or 5V rails. Most 2.5" SATA drives pull from the 5V rail, however the S3700 seems to prefer the 12V if both are attached. The S3700 was the only drive I tested that drew any current on the 12V rail (and none on 5V), everything else was exclusively 5V. If your server supports it, Intel claims the S3700 can pull on both rails simultaneously.

zdroj
specifikace