Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinRar - informační okno

Zdravím všechny,

mám rychlý dotaz. V poznámkovém bloku mám napsaný jednoduchý baťák, který mi zálohuje data ze síťového disku do souboru zaloha.rar. Na konci baťáku je i příkaz na vypnutí PC. Někdy se mi ale stane, že ta síťová data někdo používá a v okně WinRaru mi zůstanou viset zprávy o tom, že tenhle soubor někdo používá a díky tomu oknu se mi pak PC nevypne. Poradí mi někdo nějaký příkaz, kterým bych to okno "ztišil"? Jedná se totiž o nedůležité .PNG obráky.

Díky moc.

Jenže ta tvá odpověď je na něco jiného než se ptal.
Tazatel: Mám starou škodovku a když v ní jedu rychle, slyším něco jako pískání. Co s tím?
Tvá odpověď: A co takto Dacia?

On nehledá pakovací program, jen potřebuje doladit své řešení.
7Zip má na nějaké typy souborů lepší pakovací poměr, na něco je rychlejší, ale musel by studovat znovu syntaxi nového programu, když mu stačí přidat přepínač do existujícího řešení.

Díky všem moc za tipy, dnes to vyzkouším, mělo by to tedy vypadat nějak takhle?

-dh
del D:\ZALOHY\DATA\zaloha2.rar /a
ren D:\ZALOHY\DATA\zaloha.rar zaloha2.rar
"C:\Program Files\WinRAR\WinRar.exe" a D:\ZALOHY\DATA\zaloha \\192.168.1.20\DATA\*.* -r
shutdown -f -s

Moc nevím, kam ten parametr vložit a jak ho použít.

Díky moc.

záloha do Raru.. to je jak z nějaké růžové IT knihovny. ]:)

Takovou pitomost jsi vymyslel sám, nebo to máš od kamarádů co si hrají s warezem? Apropos, proč tedy vůbec "zálohuješ" ty "nedůležité" PNG obrázky? A proč vůbec nepoužíváš software k tomu určený, tj. zálohovací SW, a supluješ to nejhorším packerem na světě?

A co je lepsie? Tuna preferovany trapny 7zip? Len preto ze je zadarmo?
Hlavne ze vie otvorit kopu blbosti, ktore som za 20r IT praxe v zivote nevidel. Vyhoda jak hovado.
AR, CPIO, CramFS, IHEX, QCOW2, WIM, XAR and Z....kde si tieto haluze videl?
A tiez aj niektore dalsie "formaty" vyzeraju hodne haluzne, ako keby autor nevedel o com pise a robil si prdel: FAT, GPT, HFS, UEFI, MBR, NTFS :D

Co ine robi kadejaky zalohovaci sw typu ghost ci acronis? Tiez to len zabalia do svojho suboru (navyse vacsinou nicim inym neotvoritelneho) a smaria na to nejaku obecne dostupnu kompresiu, ak si to nastavis. Nic extra dokonaleho.

Ak ti ide o neposkodenost suborov, nemas problem si nastavit zaznam pre ochranu dat, cez ktory si archiv dokazes opravit. A ani to ti moc netreba ak zalohujes s rozumom a zalohy drzis na roznych miestach...ak sa jedna pokazi, obnovis to z inej.

OT: "haluze" WIM, CPIO a CramFS běžně potkávám v praxi.

Kdyby sis to ale přečetl pořádně, tak jsem psal o komprimačních programech obecně. Rozdíl mezi komprimačním a zálohovacím SW je ten, že kromě "nice to have" featur, jako je inkrementální a rozdílové zálohování (ti nejlepší umí i deduplikaci), tak řeší i otázku otevřených souborů - což komprimační utility neumějí.

Obnova "z jinej" zálohy je sama o sobě velmi problematická, zejména u databází, nebo jiných, rychle a zásadně se měnících souborů.

na zalohovanie databaz a inych special veci samozrejme pouzivas systemy na to urcene.
WIM som chcel vyciarknut tiez, to mi uslo. :-)

tu sa jedna o obycajne domace kopirovanie a pakovanie dat.
napr. problem otvorenych suborov by sa dal jednoducho vyriesit spustanim bataku o tretej rano, kedy urcite s nimi nik pacovat nebude.