Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Akcesem.cz - výhodné ceny nebo podvod?

Na email mi přišla reklama na www.akcesem.cz, která se tváří jako běžný slevový web, ale ceny jsou tam podezřele nízké. Má někdo s tou firmou nějaké zkušenosti? Jaký na to celé máte názor?

Edit: Abych nebyl obviňován, že jsem to dal do špatné poradny, tak mi primárně šlo o NB a PC: asus-f556ub-dm026t a http://akcesem.cz/akce/lenovo-ideacentre-300-23isu /.

Edit2: Tohle nemůže být seriózní podnik, iPhone 7 za 1/2 cenu není reálný: iphone-7-128gb :-?

Zrovna včera volal cajt z tý ohlašovny kyberkriminality hotline a ptal se na to,jestli a kde jsem podal TO. Fakt rychlá rota :) Zbytečná instituce,naprosto.Jak je to dlouho,co to tam majou nahlášený a od více lidí.Totální neschopnost.ale k dotazu.Ted je to převedeno z Podbořan do Loun a podvedených jsou mraky.Pátrání pokračuje.Paní Jitka je v tom prý nevinně,jenom zneužili její IČU :) :) A podle toho,jak to šetřijou,tak zjistí taky iču..... :( Párkrát mi volal cajt tady z Brna,kde jsem podával TO a jediný,čeho se zatím trochu chytili byly ty SIM karty z toho aukra,co tu zjistil někdo,už nevím kdo,tady z poradny.Jinak majou velký hovno a pochybuju,že se někam pohnou s tím šetřením.Proč by se taky měli snažit.Pár,nebo spíš hafo blbců naletělo,tak dobře jim tak,aspon si to budou pamatovat a příště si dajou bacha.

Kdo to byl s těmi SIM? Mam dojem, že to byl dokonce zakladatel vlákna, což je ... jsem přímo já! :-D

Ale rychlost vyšetřování je opravdu tristní a běžný uživatel za pár minut zjistí víc než vyšetřovatel PČR za pár měsíců. Hlavně že jim to bylo ohlášeno hned pár hodin po rozjezdu webu, takže nebyl problém hlídat účet, kam chodily peníze, popřípadě okamžitě poslat nějakou inspekci k paní Jitce a celé to bloknout. Podobné zkušenosti mám z dalších několika případů z minulosti, kdy PČR začne případ řešit, až je všechno dávno dokonáno a stopy zahlazeny. ]:(

Ono je to mozno aj o tom, ze dnes zabavi riaditel skoly frackovi zo skrinky peprovy sprej a podla nazoru pomerne vela jedincov by mal riaditel k takemuto pripadu volat policiu, pretoze na to nema pravo.
Tym sa nechcem zastavat policajtov, samozrejme je tam aj kopec trubiek, stavy maju stale podhodnotene, ale ked ich niektori jedinci chcu navyse zatazovat kazdou blbostou potom sa necudujme.
Je to nieco podobne ako tu: http://ekonomicka.poradna.net/a/view/4102-dalsie-l ietadlo-z-vychodu-kairos-technologies-a-jeho-pyram ida. O tom vie policia CR a SR uz vyse roka a doteraz sa nic neudialo pricom je jasne, ze je to podvod kazdemu a kludne nechaju okradat ludi dalej.

A víš o tom, že existují různá oddělení policie s různou činností? Na ten pepřák by přijela pořádková policie (a nebo by se na to vykašlali a poslali tam měšťáky), kdežto tohle má na starosti kriminálka.
Jinak co se týče práce policie, tak jste asi všichni zblbý z televizních seriálů, kde všechno vyřeší do dvou dnů, v případě složitějších případů do týdne. Jenže ono to často trvá pár měsíců, a k soudu se to dostane třeba za rok, za dva. A během té doby určitě nikoho neinformují, co právě dělají, takže zvenčí to může vypadat, že nedělají nic.
Dvakrát mě podvedli na Aukru (tedy nejen mě, postižených bylo vždy víc) a pak se dlooooouho nic nedělo až najednou přišel dopis od soudu, že zahajují trestní řízení. V obou případech taky došlo k odsouzení pachatelů.

Samozrejme, ze viem, to bol len priklad, pretoze toto je to iste ako s tou skrinkou. Tiez chces riesit jednoduchu vec zlozitou cestou. Tym, ze zavolas do skoly hliadku, tak ta hliadka bude chubat na inom mieste, kde by bola urcite potrebnejsia ako asistovat pri zabavovani spreja v skole.
Pri silnom podozreni na podvod by mohla policia docasnym prikazom a intenzivnym vysetrovanim pozastavit cinnost podvodnika. Napriklad odstavenim domeny, odstavenim uctov prijimatel, domovou prehliadkou a pod.
To, co dnes vysetruju mesiace moze byt ciastocne vysetrene za hodiny az dni a hlavne sa predide ovela vacsim skodam. Kazdy vie, ze skodam je efektivnejsie predchadzat ako ich nasledne riesit.
Ja viem, ze to dnes nejde, mam na sieti zopar policajtov, obcas s niektorymi chodim na pivo (aj z kriminalky) a viem ako to nejde. Ale zaroven viem ako by to slo, ale to uz je iny pribeh.
Situacia je tak zla, ze keby niekto z podvedenych, ci uz z akcesem alebo Kairosu zaloval stat o nahradu skody z dovodu necinnosti policie tak by to asi vyhral.

Tohle je zajímavá informace a možná by lavina takových žalob nebo jedná velká hromadná a náležitě propagovaná by možná odpovědné osoby konečně rozhýbala ....

PS: Ten Kairos je takový megapodvod na mezinárodní úrovni, že s ním PČR a PSR těžko něco zmůžou ....

Samozrejme tam odstavit domenu nemozu, ale identita narodnych lidrov je znama, mohli ist po celej strukture a rozbit ju. Kairos by sa prestahoval "do undergroundu" co by znemoznili jeho masovejsie rozsirenie. Teraz je stav taky, ze lidri, co propagatori Kairosu si verejne robia konferencii a publikuju bludy na youtube.
A pri Kairose sa hra o cas...cim viac znemoznujeme Kairosu rast tym menej podvedenych bude v sumare, pretoze kazde lietadlo padne do par mesiacov/rokov.
To uz sme, ale pri politike, u nas radsej budu politici riesit nejake vojenske hodnosti namiesto realknych problemov.

... Pri silnom podozreni ... no to právě nejde (v česku) policie situaci zmapuje,udělá možná zápis a pokud není v místě narušen veřejný pořádek - odjede. Toto co ty navrhuješ,může zafungovat až to rozhodne jiný orgán. Policie tady takovou pravomoc nemá,aby konala svévolně,kdo s těch příslušníků u koblihy rozhodne na místě,že se jedná o podvod ?

Ja viem ako to chodi, ale nie je problem zakonne spravit nieco ako "institut preventivnej vazby", kde by bol nejaky utvar policie/prokuratury sudu rozhodnut preventivne radovo v hodinach/dnoch. S tym rizikom, ze ak sa pomylia stat to bude stat nemale peniaze na penale a sudoch, takze by bol pouzivany iba v naozaj urgentnych pripadoch.
Ale v pripadoch ako je akcesem a Kairos je pravdepodobnost omylu limitna k 0 a prave v takychto pripadoch by taketo represivne prvky mali svoj vyznam ako predchadzaniu skodam velkeho rozsahu.

Tak hostování služba může mít záznamy z jaké IP, emailu byla stránka spravována. Přes to se dá vyhledat provider až v většině případů konkrétní osoba. Je to ciste o tom chtít. Všechny větší mail poskytovatele kontrolují a loguji IP adresy, takže i tak. Snažte se více angažovat a nenechte se odbýt pouhým makáme na tom. Rypejte do toho, pohrozte žalobou na policii samotnou, najděte si soukromého detektiva. Sorry ale taky jste leniví.