Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak správně uložit HDD

Ahoj,
na zálohy jsem koupil 3,5" interní disk, zálohovat budu přes dokovací stanici. Zároveň jsem koupil na disk plastový box, kam se ale disk v antistatickém sáčku nevejde.
Jak co nejlépe uložit disk mimo počítač ? Je antistatický sáček pro uložení disku důležitý ?

Disk zo stancie normalne vyberies a vlozis na miesto, kde ho chces skladovat.
Disk skladuj mimo pocitac, idealne na uplne inom mieste z dovodu poziaru, ci kradeze.
Ludia robia najcastejsiu chybu, ze "velmi dolezite data" skladuju na geograficky rovnakom mieste. STaci potom poziar, zasah bleskom, potopa, zlodej, ci ona pohroma a pridu o data aj na povodnom aj na zalohovanom nosici.
A naozaj dolezite data maju byt na min 3 nosicoch, pricom minimalne jeden musi byt fyzicky niekde inde (idealne 100km daleko;o)).