Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tablet Lenovo MIIX3, instalace Windows 8 - problém s BitLockerem

Zdravím, mám problém s instalací Windows 8 na tento tablet. Kamarád mi ho přinesl s tím, že tam "něco" udělal a po zapnutí mu naběhne hláška na zadání kódu Bitlocker. Ten nezná a ani neví název a heslo k účtu Microsoftu, kde by měl být snad kód uložen. Prý tam zadal něco, co mu to nabídlo a neví co :-)
Předesílám, že k tabletu mám vše včetně krabice, veškerých "papírů" atd.
Problém je ten, že kvůli Bitlockeru nemohu obnovit tablet do továrního nastavení ani znovu nainstalovat Windows 8 z USB disku. Pro tvorbu USB disku jsem použil nástroj od MS a jiný počítač s ním nabootuje. Nevím, jestli mám popisovat menu po stisknutí kláves power a volume +, prostě se nic neděje a po zvolení bootování z USB se znovu objeví obrazovka s požadavkem zadání kódu Bitlockeru.
Prosím o radu. Díky.

# Zvláštní, nerozumínvnejak odkud co vybírá, jelikož vždy BOOTOJu přímo z USB né z nějaké nabídky.
Kamaráda něco zastavoval v BIOSe?
# Není pod položkou Secure Boot - Položka "BitLocker" nebo CMS Key ? /*Secure Bot musí bít ON|Active aby bylo možno tuto možnost vidět/zastavovat, ale to asi víš, ono je to i logické.

Prozatím to vidím na USB klíč, který není správně vytvoren.

# Už to vidím jasněji, ten klíč máš použít s Recovery IMG/ISO na ten tablet, ORIGINAL, né vytvořenou instalční USB jednotkou tak jak jí používáš doma na Desktop, navíc tek klíč musí byt ve formátu FAT32 a musí obsahovat i složku <EFI>.
* Postup je jednoduchý, stahlé dejme tomu ISO recovery, jen rozbalíš na USB klíč ve formátu FAT32.
Tento obraz obsahuje i ovladače, tablet bude i altivovan, asi náký Windows 8 Bing, ten se tak dává nejvíc.

Dobrý den zahlédl jsem tuto diskuzi. Mám bohužel stejný problém...jedná se o tablet Lenovo MIIX 3-830.Původně tam byl Windows 8.1 pak jsem si tablet aktualizoval na Windows 10. Asi půl roku jsem tablet nepoužil, když jsem jej zapnul a nainstaloval aktualizace systému tak mi začalo po restartu nabíhat přesně tento problém tedy Bitlocker. systém nejde obnovit do továrního nastavení protože chce klíč od tohoto bitlockeru. Ale mě windows nikdy neupozornil že mi zašifrovává data a nikde mi nezveřejnil tento kod. na stránce windows účtu mi to píše že žádný kod uložený nemám. Bohužel nejsem tak zběhlý v počítačích jako pán co to řešil předemnou pomocí té flešky...chci se zeptat jde to nějak udělat jinak nebo jen pomocí té flešky nainstalovat nový windows? A pokud jen tou fleškou mohl bych poprosit a podrobnější návod jak to udělat. Budu rád za každou pomoc. Děkuji :-)