Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC blackout

Dobrý den, právě mi při hraní WoWa umřelo PC a nejde zapnout. Po stisknutí tlačítka napájení se větráčky a ledky rozsvítí asi na 0,5s a potom se hned vypne, tento jev se cyklicky opakuje dokud neodstřihnu napájení zdroje. Hádám že v prdeli je zdroj nebo deska, nějaká šance zjistit co bez toho abych jedno z toho vyměnil a vyzkoušel kvůli reklamaci... ? Moc děkuji za případnou pomoc.

PC spec:

MSI Z170A GAMING M5
MSI GTX 1060 6GB
i7 6700k
Cooler Master V750 Semi-Modular 750W
2x Kingston HyperX 8GB - 2666 Mhz

Zdrojem je tedka napajene jenom CPU a MB, vyndal jsem grafiku, ramky a odpojil harddisky. Porad to samé, proste se to zapne na necelou sekundu a hned vypne a takhle je to zacyklené dokud to neodstřihnu od proudu. Nevim jestli je normální aby když to dostřihnu od toho proudu ( spínač vzadu na zdroji do polohy O ) tak se to ještě jednou pokusí zapnout. Dává mi to naději že fakt je něco jenom s tím zdrojem... Ale jestli to je jenom nějaký zbtkový proud z kodenzátorů netušim.

Tak jsem se sbalil, odjel domů se zdrojem v báglu, napíchnul zdroj na náš starej krám doma a ejhle. Zdroj se zapnul jenom na sekundu a zase umřel. Tak myslím, že vyřešeno. Někdo tip na nějakej pěknej novej moderní v ideálním případě spolehlivý zdroj :-) ? Každopádně děkuji za navedení k rychlému vyřešení problému. Jak jsem ten počítač skládal před půl rokem tak mi umřel processor po 4 hodinách provozu a trvalo mi týden než jsem vůbec přišel na to kde je problém, nevím jestli jsem takovej smolař nebo ten hardware stojí fakt za zlámanou grešli dneska...

PS: Poškození čehokoliv tímto zdrojem by mělo být vyloučené správně ? Přece jenom to není zdroj za pár stovek...

vyndal jsem grafiku, ramky a odpojil harddisky

Bez RAM modulu to jaksi nefunguje! Minimální konfigurace je:
- ZD
- CPU
- GPU pokud není v pouzdře CPU.
- RAM - aspoň jeden modul (!)
- klávesnice, pokud to nemá skončit při POSTu.
- zdroj - jinak, výběr již zmíněn.

...Jak jsem ten počítač skládal před půl rokem tak mi umřel processor po 4 hodinách provozu...

No tedy, tedy, ale! Nevím, zda se tu najde někdo, komu se něco takového vůbec stalo, pokud pominu skt. A a CPU bez rozvaděče tepla s přichycením chladiče na tělo patice! Problém bude někde jinde než v komponentech.

...PS: Poškození čehokoliv tímto zdrojem by mělo být vyloučené správně ?...

To nikdy nelze vyloučit, viz Murphyho zákony.

Dostal jsem proste modrou smrt a snazil se vylucuvoaci metodou zjistit ktery komponent odesel. Nakonec jsem to vzdal po 4 dnech protoze PC se chovalo porad jinak a nikdo mi ani uz nebyl schopny poradne poradit. Hardware jsem zavezl technikovi ktery proste povymenoval dily a zjistil ze problem byl fakt v procesoru a ze je to zahada protoze PC si delalo uplne co chtelo. Procesor jsem dal na reklamaci a za 14 dni jsem mel bezproblemu novej, jelikož mechanické poškození bylo vyloučené (myslím že uškvařený procesor by mi nereklamovali).Pul roku tedka PC slapalo jako hodinky, s tim ze pri provozu neustale monitoruju teplotu CPU/GPU. A tedka proste vsechno nasvedcuje tomu ze PSU to proste zabalil.

To že PC nefunguje bez RAM je mi samozřemně jasné, ale přece když hned po stisku tlačítka napájení to po 1s klekne tak problém musí být PSU/MB. Drive snad jeste MB pipaly kdyz byly bez RAM jestli si pamatuju.