Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dva hdd

mal som dva hdd na kazdom operacny,chcel som vycistit pc od prachu,vytiahol som vsetky kable,a po zapojeni mi nenaslo druhy disk,skusal som aj cez msconfig , aj v spravcovi a nic ono mi len ukaze disk,ale neda mi moznost pri bootovani ktory si mam otvorit.co stym

nepřehodil jsi ty disky?
nejdřív je musí uvidět bios!!, pak teprve klikej na nesmysly ve windows.

jinak ze kterého oddílu se bude bootovat (a kde leží tvoje nabídka boot.ini s výběrem z obou operačních systémů), to určuje nastavení některé partition jako active. dá se o tom přesvědčit bootovacím cd s nějakým partition managerem (asi nemáš) nebo fdiskem na bootovací win9x disketě.

jenže pokud nebyl při prvním spuštění správný disk viditelný, jako aktivní ti bios po restartu vybere druhý disk, a už vidíš pouze jeho bootovací nabídku bez prvního disku.

1.nech zapojený jen první disk, správnou propojku na master u ide disku, u sata není co řešit - a bios ho musí vidět.
2. pak zapoj jenom druhý disk, a bios ho zase musí vidět.
3. pak zapoj oba disky a donuť bios/propojky/kabely aby je ukázal oba.
(nezapomeň že bios má autodetekci, tak ji použij, taky můžeš cmosku vymazat a znovu nastavit)

msconfig? tam se harddisk najít nedá, ne? A jak jsi to myslel s tím "ono mi len ukáže disk ale nedá mi možnost pri bootovaní ktorý si mám otvorit" tak najde ho BIOS nebo ne? Podle toho co píšeš, v BIOSu vidět je. Zkus ty disky rozhodit, každej na jednu kšandu.

nevíte někdo, jak se píše ix s háčkem? když chci napsat kšanda, tak to musím takhle obcházet...:-D