Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Microsoft Word - Oddělení záhlaví čarou

Je tu nějaká dobrá duše, která by mi poradila, jak oddělím Záhlaví a případně i zápatí vodorovnou čarou tak, aby to bylo bezchybně naformátované?

Případně druhý dotaz - Jak přidám do zápatí citaci na kus stránky tak, aby ta citace (Pouze název knihy a autor) byla pouze na té jedné straně a ne na každé straně v zápatí.

Nevím, co si představuješ pod výrazem "bezchybně naformátované", ale já oddělovací čáru dělám ohraničením odstavce (v záhlaví spodním, v zápatí horním).
Citace se nepřidávají (pokud vím) do zápatí, to je společné pro více stránek ale hromadně na konec dokumentu.
Kdybys ji tam opravdu chtěl nacpat, musel bys pro tuto jednu stránku vytvořit samostatný oddíl s vlastním zápatím...
Případně ji můžeš vložit jako "poznámku pod čarou" - pak je ta "citace" dole na stránce...

a) veľmi jednoducho:
pod text záhlavia, ale ešte v rámci oblasti záhlavia, vlož napr. spodné podčiarknutie celého riadka;
nad text päty, ale ešte v rámci päty, vlož podčiarknutie celého riadka...

b) samotný text môžeš pomocou zlomov sekcií rozdeliť na oblasti, pričom každá takáto sekcia môže mať svoje vlastné záhlavie, pätu, číslovanie atď atď.
Nesmieš však zabudnúť zlomy sekcií od seba oddeliť.
Pre vloženie zlomu sekcie: Rozloženie strany - Zlomy
Pre rozpojenie si všímaj pomôcky v oblasti hlavičky a päty: Rovnaké ako predchádzajúce a v novej karte Nástroje hlavičiek a piat ikonu: Prepojiť s predchádzajúcim

Trocha polaborovania a máš to...