Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde lze srazit cenu u této sestavy?

Zdar, v CZC bych chtěl zadat k montáži PC z těchto dílů a vybíral jsem díly podle PC sestav, které jsou zde na fóru doporučovány v cenové hladině kolem 13000,- Kč. Výsledek stojí více, než jsem čekal a chtěl bych se zeptat, na čem lze tato sestava osekat, potažmo zda jsou komponenty v sestavě kompatibilní.
PC je pro dceru (14), která používá hlavně Facebook, Youtube, prohlíží fotky a málo hraje většinou nenáročné PC hry a také Minecraft a různé online Flashové hry.
Z komponentů je podmínkou bílá kisna, naopak monitor a jiné periferie nepotřebuji a mechaniku jsem zatím nenalezl levnou bílou.
EDIT: cílem bylo také, aby byl počítač co nejtišší...

seznam dílů CZC: https://www.czc.cz/4vth52bnfgiqv967ss1sbc7el7/sezn am

Shrnu to na závěr, než to pošlu na montáž (stejná verze, jako 03).
Toto je finální verze, u které se mi na žádné položce již nechce šetřit.

SKŘÍŇ / EuroCase ML X805, bílá = 1 349 Kč
VENTILÁTOR / Arctic Fan F12 = 109 Kč
ZDROJ / Seasonic SSR-430ST T3 430W = 1 249 Kč
ZÁKLADNÍ DESK / AMSI B150M MORTAR - Intel B150 = 2 190 Kč
PROCESOR / Intel Core i3-6100 = 3 354 Kč
HARD DISK / WD Blue EX - 1TB = 1 497 Kč
OPERAČNÍ PAMĚŤ / Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2133 = 1 466 Kč
GRAFICKÁ KARTA / MSI Radeon RX 460 4G OC, 4GB GDDR5 = 3 559 Kč
CHLADIČ / SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 = 439 Kč
OPERAČNÍ SYSTÉM / Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM = 2 599 Kč
seznam czc.cz zde

Doufám, že v CZC při montáži disk opravdu rozdělí do sektorů. Viděl bych to tak na 250G pro OS a 750G pro data. Druhá možnost je rozdělit HD půl na půl a v nejhorším ještě časem přikoupit jeden disk na data.

Díky všem za příspěvky, chyba snad již v seznamu není žádná.

Je to Ok,ohledně tý case může bejt klidně pododná konstrukce,jenže kvalita materiálů různá,jelikož na tu EC nejsou nikde recenze tak nevím,neříkám že to je tak či onak,EC dělala do posavaď šmejdy, SilentiumPC, Zalman a CM třeba si drží svůj standart kvality i u levnějších case.:-)

Sektor u disku je blok kam se ukládají data. To co popisuješ udělat s diskem se jmenuje vytvoření (logických) oddílů, taky partišny/partyšny, anglicky partitions.

Já bych to dělil 250/750 kvůli čisté instalaci OS, kdykoliv bude nutné. W10 stále dokážou překvapit. Já tu teď řeším 1TB s poškozenou partyšnou. Večer jsem se díval na film, na konci jsem nejspíš zalehl klávesnici neboť si nedovedu vysvětlit, aby přehrávač videí MPC HC dokázal sám od sebe spouštět soubor, zvláštní bylo poslouchat posunutý zvuk jak se to neustále spouštělo dokola od začátku..... a skončilo to BSODem, pak se to vypnulo. Ráno jsem zjistil, že se z něj OS nenabootuje, dísk má poškozenou partyšnu OS, datová partyšna funguje normálně. Od začátku roku jsem 2x řešil pád celého OS s novou reinstalací W10, jednou to bylo kvůli banálnímu vytažení BT donglu za chodu zakončené BSOD a rozbitím zavádění OS. Dělal jsem spoustu bejkáren s W7 a tam mi jedna instalace vydržela léta. :-)