Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WOT - vyplatí se upgrade CPU?

Dobrý den, občasně hraju WOT, ale poslední dobou moje E8600 jede na 100% při hraní, grafická karta GTX 650 jede podle pcmetru na 60-80%, když stahnu detaily, jestě víc se fláká. soudím tedy procesor, a chci se zeptat zda by pomohl upgrade na Q9650, deska ho podporuje, ale na nove pc bych prostě nenašetřil, občas renderuju i videa ze hry, ale musím točit až záznamy, aby to mělo alespon 25 FPS.
Hlavní otázka tedy je, vyplatí a hlavně vyřeší výměna procesoru Core2duo E8600 za Core2quad Q9650?
4GB DDR2 800MHz, GTX 650, rozlišení 1600x1200.

Tak kokrétně wot.exe bere 40-93% zobou jader a jamile spustím nahrávání frapsem, tak ten chce 60% z obou jader. když jsem zkoušel nechat bežet wot na jednom jádře a fraps na druhém, tak sice nahrávání bylo okolo 30FPS ale hru to jedno jádro nejstíhalo, výpady zvuku zamrzání ovládání, jakoby zpomalování vykreslování. Přoto mě zajíma kdybych koupil Q9650 a rozložil wot a fraps na 4 jádra (každý dvě) tak jestli by to šlapalo dobře. Popřípadě jestli někdo z vás hraje na 4jádru, jestli vám wot využívá 2 nebo 4 jádra.
Taktovat jsem zkoušel přes zvýšení taktu cpu při násobení 10x, z 3,33 na 3,3,36 a nestabilní,víc to nezvládá = bez významu.