Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pocitac nevidi sluchatka

Ahoj,

uz asi hodinu a pul se snazim vykoumat, proc mi nefunguji sluchatka pripojena k notebooku. Pocitac je vubec nevidi, v seznamu zarizeni se mi zobrazuji jen reproduktory a monitor:

[HCWK.png]

Pocitac: Lenovo Thinkpad Edge e440
OS: Windows 10 Pro

[eGbo.png]

Zkousela jsem instalaci novych ovladacu zvuku, ale nepomohlo to. Podle Googlu resi problemy s nefunkcnimi sluchatky na W10 spousta lidi, procitala jsem ruzne rady a navody, jak to rozchodit, ale vesmes se to toci porad kolem tehoz - aktualizovat ovladace. Coz mi nepomohlo.

Docela podeziram W10, ze v tom maji prsty - uz jsem podobny problem jednou resila jeste na W7, po nejake aktualizaci Windows mi pripojeni sluchatek prestalo fungovat, ale kdyz jsem odinstalovala jednu konkretni aktualizaci, tak se to opet rozjelo. Jenze tedka nevim, cim to muze byt, protoze W10 mam asi pul roku a mam pocit, ze za celou tu dobu jsem k pocitaci jeste sluchatka nepripojovala, takze se nemam moc od ceho odpichnout.

Zkousela jsem dvoje sluchatka, ani jedny pocitac nevidi. Naopak na telefonu oboje sluchatka funguji. Hardwarovou zavadu vyloucit nemuzu, ale neprijde mi moc pravdepodobna.

Nekdo nejaky napad, co bych mohla zkusit nebo jak by se to dalo vyresit?

Diky.

w10 jsou update nebo čistá instalace z .iso? no teď už je to jedno.

zkusit klasický zoufalý postup -> ve správci zařízení:
- odebrat zvukovku,
- přeinstalovat chipset driver,
(brutus by byl ještě před nebo hned po restartu odstranit adresáře audio realtek na disku v program files a v registrech smazat hlavní klíče audio: hklm\SOFTWARE\Realtek... a hklm\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\HDAUDIO)
- restart
- znovu nainstalovat zvukovku posledním ovladačem od lenova

pro jistotu: nespouští se ti po startu ještě nějaký doplňkový program ke zvukovce, který vždycky instaluješ protože se kdysi osvědčil, ale kompatibilita s neustále opravovanou betaverzí w10 není zaručena?

Cista instalace.

Doplnkovy programy ke zvukovce jsem zadny neinstalovala, ve spravci uloh v zalozce po spusteni jsem nasla nejaky "Conexant High Definition Audio Filter Agent" a "Smart Audio CPL (32bit)". To se tam nacpalo predpokladam samo s tim ovladacem od Conexantu. Nicmene ani jejich zakazani nema zadny efekt.

Asi mi nezbyde nez zkusit jeste ten zoufaly postup :-/

Ano, drive mi v tom samem notebooku sluchatka fungovala naprosto bez problemu. 2 roky jsem tam mela W7, kde sluchatka slapala, az na jednu vyjimku zminenou uz v uvodnim prispevku (instalace aktualizace), ted tam mam pul roku W10. Nepouzivam to ale zas tak casto, takze mam pocit, ze za celou dobu, co mam W10, jsem tam sluchatka nezkousela.

Sluchatka mam mimochodem dvoje a nejdou tam ani jedna, pricemz oboje drive sla.

Co se typu jacku, pripadne redukce tyce - takhle, ja jackum nerozumim, takze se me radsi neptej, co mam :-D Nicmene vim, ze jsem s jednim mela problem v telefonu (vrcelo to po zapojeni a ikonku to ukazovalo tuhle), takze jsem redukci kupovala prave proto, abych to mohla pouzivat v telefonu. V notebooku to ted ale nefunguje ani s redukci, ani bez ni.