Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Port forwarding

Zdravím.
Mame 2 čerpací staníce od jednoho vyrobce s lan připojením, ktere komunikují na stejnem portu a take k tomu program.
Takže každa čerpačka ma jinou IP ale stejný komunikační port.
Čerpačky jsou za naten.
Potřebujem, aby program fungoval s venčí.
Da se to nějak vyřešít?
Přesměrovat jeden port na 2 IP asi nepujde?

Ale pojde.
Prvvy forward bude port---->forward na IP1+port
Druhy forward bude port+1----->forward na IP2+port.

Samozrejme program, ktory chces pouzit zvonku ti musi umoznit zmenu portu, na ktory sa hlasi, zvycajne ak autor nebol blbec sa to robi v konfigu v textovom formate.

Furt to nechapu.
2 čerpací stanice ktere komunikují na portu 5454.
Každa ma jinou IP 192.168.1.15 a 16

Vim že mužu nastavít ve forwarding třeba to co přijde na port 5455 pošli na IP 192.168.1.15 port 5454

To by ale musl byt v počitačí nainstalovan ten program 2X.
Pro každou čerpačku zvlašt.
A pokud jde port toho programu nějak změnít, doufat, že byde v adresaří, kde je program a ne někde v ProgramData,Users nebo někde v registrech.

Port forwarding sa nastavuje, ked pristupujes k aplikacii zvonku cez NATko a router, ktory natuje robi preklad na privatne ip adresy.
1.Klietnske PC vonku na nete poziadavka ide na port 5455---------------->NAT------>forward 5455 na IP 192.168.1.15 na port 5455
2.1.Klietnske PC vonku na nete poziadavka ide na port 5456---------------->NAT------>forward 5455 na IP 192.168.1.16 na port 5455

Samozrejme program na klientskom PC ti musi umoznit zmenit port. Ak to neumoznuje mas smolu.
Potom bude lepsie rozbehat VPN, pripojit sa na siet cerpaciek a tam uz zadavas v programe priamo IP bez portu, cize sa vies napojit na obe cerpacie stanice.
VPN mozes rozbehat v zavislosti od moznosti routra, ak je tam nejaka kinder krabicka budu moznosti obmedzene.

Nic v zlom, ale ked tomu nerozumies, co si to nedas spravit niekomu kto tomu hej? Okrem ineho sa venujem prave takymto veciam a vzdy ma fascinuje, ked pridem k zakaznikovi, za 1h mu nastavim vsetko co treba a popritom sa dozviem, ze si to chcel rozbehat sam uz par mesiacov, ale neslo mu to, potom prisiel susedin syn lebo "on sklada pc tak sa tomu rozumie" a tiez nepochodil a az nakoniec teda zavolali k tomu odbornika (v tomto pripade mna) a mali to hotove za 20 eur na pockanie.

Nic v zlom, ale ked tomu nerozumies, co si to nedas spravit niekomu kto tomu hej?

Tak na to abych nastavil v těch čerpačkach IP a nainstaloval nějaky program nepotřebují do někoho vražet prachy.
A připojení s venčí bude jen - to si pořešte s providerem když jste za natem.
A co si člověk uděla sam, umí pak i najít problem při nefunkčností a většínou opravít.

"... s venčí..." - to je tedy síla, ale ono i to ostatní je také síla! Takový studentík to udělá za pár korun, i firma by nebyla tak drahá - strčí se to přeci do nákladů, že? Nakonec by to vyšlo levněji než případná kompromitace, třeba i v podobě zcizení dat, jejich ztráty, atd.

Tak na to abych nastavil v těch čerpačkach IP a nainstaloval nějaky program nepotřebují do někoho vražet prachy.

nie nevrážaj !...ono stačí, že Ťa to niekto na poradni profesionálne naučí a zadarmo, že?...najlepšie polopatistický výklad ušitý na mieru Tvojim potrebám...3-[