Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna kanálu

dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jak je to s kanály v připojení k internetu. Náš internet se často seká, vždycky každých 15 minut se zasekne na dvě tři minuty. Vypozoroval jsem, že se nám sám od sebe mění kanál. A příjde mi, že se od toho pak odvíjí jak jde internet, jestli se seká nebo ne. Je v pořádku, že se kanál mění sám od sebe? Každopádně možná plácám nesmysly, nejsem počítačový a internetový odborník. Budu rád za každou informaci. Díky

kanál wifi vysílače routeru mívají lidi běžně nastavený na "automaticky".
podle pozorování okolních sítí žiju v představě, že router přesto sám nemění vysílací kanál kdy se mu zachce, ale jen při zapnutí/resetu oskenuje, jak je kde plno a pak třeba přeladí.
možná i ten tvůj se tak kdysi choval, ale třeba je už starší a jeho vyměklý napájecí adaptér neustále vyvolává watchdog -> reset (špatné napájení se nejdřív projeví na wifi).
znáš stáří / typ routeru?