Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz - hypermemory

Dobrý den, mám notebook hp probook 4515s, který obsahuje grafickou kartu ati mobility radeon 4200. Přes ovládací panely mi ukazuje velikost paměti 256 mb, ale přes zkratku v nabídce start dxdiag 1914mb. Na internetu jsem se dočetl, že se jedná o takzvanou hypermemory. Chci se zeptat k čemu slouží. Zdali to může mít vliv na hraní her nebo jestli se to týká pouze mimoherních aktivit. Děkuji

slouží to k oblbování zákošů.

Ta integrovaná grafika byla už ve své době (cca 5-6 let zpátky) herně naprosto k ničemu a 256MB RAM jí stačí s přehledem.
Hypermemory byla technologie jak namapovat část operační paměti jako paměť grafiky, smysl byl v tom, přinést troglodytům, kteří poměřovali "výkon" grafiky podle osazené RAM, grafiku "až" se 4MB "videoRAM"