Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omylem jsem přepsal dokument word. Nutně potřebuji to, co zde bylo zapsáno.

Jak už říká titulek, omylem jsem (ano, po všech těch otázkách, zda to chci) přepsal dokument ve wordu. Ukládal jsem jiný dokument s podobným jménem a název dokumentu jsem zaměnil. Protože obě inkriminovaná jména již existovala, nedivil jsem se hlášce, zda chci dokument přepsat. Lze nějak získat původní dokument? Obnovit předchozí verze ale pouhým tlačítkem nejde a zálohované to nikde nemám /vědomě, doufám že existuje nějaké místo, kam se to třeba zapisuje automaticky/.
Prosím moc o pomoc, v sázce je asi polovina připravované divadelní hry.
Díky moc?
JEDen

Řekl bych, že přepsání a smazání je v podstatě totéž. Nijak to neznamená, že se přepíší zrovna ty původní sektory. Tedy klasicky: disk okamžitě přestat používat, nejlépe udělat bitovou kopii, a na té kopii pak zkoušet obnovu smazaných souborů. Alespoň část sektorů možná existuje, ale jde o to, dát dokupy strukturu toho .doc či v čem to bylo. Takže pokud možno specializované programy, free verze asi nebudou dost zdatné.

Co si pamatuju tak samo od sebe se to zálohuje minimálně ve Windows 10 tuším v cestě co je klasický uživatelský profil nebo minimálně "Dokumenty", někde se to řešilo při problematice obnovy souborů po řádění cryptolockera - takže ono bude záležet i kde jsi to měl uloženo. Bývaj tam předchozí verze souborů. Pokud si nemehlo tak se to dá myslím nastavit pro jakoukoliv cestu (to pro příště). A nevylučuju i jiné možnosti, nejsem žádnej expert, podle mě se třeba nějaká najde, rozhodně, pokud je to něco důležitého, tak bych ten disk, na kterém to bylo, nepoužíval, dokud si to nepořešíš.