Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nějakej druhej "teamviewer"?

Mam problemy s Teamviewerem. Neustale se mi prekresluje obrazovka a problikava cernou barvou. Co jsem zjistil, tak to hodne dela lidem na Windows 10 a je proto na forech o teamvieweru reseni, ale me to dela na linuxu a stejne jako mnohym jinym lidem nic nepomaha. Takze minimalne do doby nez to Teamviewer vyresi bych potreboval neco jineho na stejnem principu.

Uplne nejvic se mi jedna o situaci, kdy odjedu s notasem na Win Vista pryc a doma zustane zapnutej pocitac s Manjaro linuxem a muzu se na nej kdykoli pripojit. Takze potrebuju, aby ten soft behal na linuxu i na windows. Pokud by to navic fungovalo i na Androidu stejne jako "tv" tak by to byla tresnicka na dortu, ale vyslovene nutne to neni.

Existuje nejake takove konkurencni reseni?

Klasicke VPN moc nechci, dynamicka IP a navic bych musel zpristupnovat porty na routeru, coz se teamviewerem da obejit.

• Jestli nepotřebuješ GUI tak přes <SSH> :-p
* Kompatibilita s : "Linux Android Windows", vidim to na naky ten Rael VNC, Splashtop příteli, tvé požadavky překračují hranici možností ..

• SW typu <LogMeIn> vyzkoušený pod LINUXem ho nemam

Potrebuju videt na plochu toho PC, RealVNC a podobne bych se chtel vyhnout, protoze se zmenou IP mam smulu, u Teamvieweru se pripojim pres ne.

LogMeIn nejspis pod linuxem fungovat nebude a chapu-li jejich neprehledny web dobre, je to docela drahe, TV je pro nekomercni ucely zdarma, ikdyz na tom nutne netrvam.

Seš dobrej, nejdřív chceš poradit a až následně si stanovuješ podmínky, že třeba nebrat JAVA. To by celkem i člověka vytočilo, takovýto přístup, že by se na tebe člověk s chutí "vyprdnul". Potom snad už jenom MIKOGO, jen nepodporuje android tak, jak bych si já představoval. Ale ve Win a Linux funguje obousměrně a je i v češtině a free. Rád ho používám, když se připojuji ke strýci a řádím mu v pc, co je 250km daleko ... 8-)

Ono alternativy dobry, ale ja bych prave potreboval z nich vyzobat jen ty, ktere umoznuji se pripojit pres "treti PC", abych se vyhnul zmene IP adresy na domacim PC a nutnosti nastavovat firewall na routru. Myslel jsem spis teda, ze nekdo neco takoveho taky pouziva a napise. Ale i tak diky.

Na verejnou IP adresu jsem zacal pouzivat klienta a server NoMachine. Je to v jedny instalacce, akorat na notasu ze ktereho se pripojuju jsem sluzbu NoMachine vypnul normalne primo v tom programu, takze je aktivni jen klient.

Funguje to dobre, ale je potrebna verejna IP a co se tyka sporeby dat, tak asi tak 5x vic nez TeamViewer. Nenasel jsem ale nic lepsiho, TeamViewer je proste dokonaly, asi proto chteji za komercni licenci tolik penez, protoze jsou jinak bezkonkurencni.

Jinak uz mi na linuxu funguje i Teamviewer, takze ho opet pouzivam. On totiz nebyl vubec problem v teamvieweru, ale v Manjaro linuxu. Ted jsem na Mintu.

Manjaro linux tedy nedoporucuji, protoze rolling update sice zni skvele, ale v realu furt neco rozbiji a v kombinaci s propadenym systemd se vzdy neda prijit na to co je rozbite.

Ale nedoporucuji ani Mint 18, uz ma take systemd a v podstate Cinnamon nefunguje vubec a zatim se zda, ze i MATE je polofunkcni. Jeste jsem ve stadiu zkouseni, ale asi se nastvu a nainstaluju Ubuntu, ktere je funkcni. Vyvojari Mintu jsou v tom dost nevinne, sami se nechali slyset, ze problem Mintu 18 je v pouziti systemd a nejsou to zatim schopni rozbehat, ale makaj na tom.