Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sledovani zamestnancu a monitoring pc

ahoj vsem,

rad bych zeptal. asi je to trend a tak i u nas ve firme se inovuje. budou se sleddovat vsichni a vsechno. chci rict, ze nam bylo receno, ze nam vsem napichnou pocitace a budou nas sledovat, resp. to, co na pc delame. ac me to urazi a na pc nedelam nic co bych nemel, takova bude realita. zrovna tak jdou gps do aut a budou sledovana auta. budiz. muj dotaz je na toto tema. muzou sledovat i sluzebni mobil? jde mi spis o to, ze v nem mam smartbanking. ze si prectu zpravy, kdyz mam nekde prostoj, a pod. podotykam, ze online mam pristroj pouze kdyz neco hledam a jakmile internet nepotrebuji, data vypinam. a doma mam telefon jen na domaci wifi.

diky za vase prispevky

No, notně otřepané téma. Takže,ano,správce sítě má přístup do všech počítačů napojených do firemní sítě a jakákoliv činnost mimo pracovní může být postihována jako hrubé porušení pracovní kázně.(i jedno otevření mejlu na Seznamu).To samé GPS v autě,do svých - rozuměj firemních,si majitel může dát co chce a také sledovat kde jeho auta jezdí.Služební mobil ? Ano,sice tě nebude odposlouchávat,ale budeš-li volat na čísla,která nejsou v seznamu,který by každý měl předat ke schválení,nebo budou evidentně neslužební,budeš muset zaplatit.

tak firemní mobily se běžně párují s nějakým MDM řešením, a to je schopno dělat docela zajímavé věci.
Kromě toho pokud je SIM karta firemní, tak tam samozřejmě operátoři nabízejí jak detailní výpisy, tak geolokační služby na základě triangulace GSM vysílačů (tj. funguje to i s tím nejhloupějším mobilem bez GPS a OS).

Lidi (aspoň někteří) mají obvykle snahu využívat všechno co jim zaměstnavatel dovolí a zkoušet, jestli by nemohli využívat i víc. Tak musí mít pocit, že mohou být kontrolováni. Uvědom si, že v současné době několik kliknutí myší může způsobit firmě větší škodu než kdyby někdo ukradl opotřebovaný soustruh. V současné době asi není nedosažitelné mít svůj počítač a své připojení na internet doma a pracovní dobu využívat na práci.
Na druhé straně by mělo být věcí managerů, aby věděli, kolik práce a v jaké kvalitě jejich podřízení odváděli a podle toho je i odměňovali, takže podřízení by měli zájem v práci pracovat, protože by věděli, že se jim to vyplatí.
BTW: To musíš využívat služební mobil na soukromé vykecávání? To nemáš svůj?

obsah sms / hovorů by zaměstnavatel nezaplatil. a je to odposlech = není to zákonné. ale on to určitě ví, to spíš zaměstnanci mezi sebou šíří nesmysly.

to sledování obrazovek a obsahu mailů si zaměstnavatel vykládá hodně velkoryse, otázkou zase bude skutečná forma. na lupě se tomu snad věnovali, hledat se mi to nechce.
v normální firmě na něco takového nemá nikdo čas.

na druhou stranu i u nás v korporátu instalují "sledovač místa na disku". nevím jestli bonzuje soubory s nesprávnými příponami, nebo jen zachraňuje ty s volným d: a zaplácaným c: z 99%, tak moc mě to nezajímá.
jo, mám svoji hudební knihovnu na třetím oddílu, filmy do práce netahám.

V čem je problém? Některé firmy poskytují mobily i k soukromému použití, podobně jako služební auta. Jen musí být jasně dán způsob úhrad, někde je to tak, že mobil má měsíční limit a pokud není překročen, dál to nikdo nezkoumá. Proč bych používal vlastní, to samé u auta, ani ho nemusím mít. Někde oplátkou požadují, aby byl dotyčný k zastižení.

O jakém "sledování" je řeč? Jak to souvisí se smartbankingem? Ten je nějak standardně zabezpečen a je jedno, čí ten mobil je. Jedině že by jim tam instalovali keylogery a další malware ...

Jinak každý mobil má u operátora záznam o poloze a kontaktech, na vyžádání soudu to vydá policii. A je zase jedno, čí ten mobil je.

a) na manipulaci s penězma se musíš někam přihlásit, zadat heslo.

b) pokud by skutečně někde něco takového existovalo, muselo by to mít protokolární charakter, kde by bylo dokumentováno, kdo kdy má mobil pod kontrolou.

c) u firemního mobilu se svolením jej používat soukromě se určitě podepisuje nějaká úmluva, kde je vše specifikováno, stejně jako u auta. A určitě si tam nemůže kdokoliv instalovat cokoliv.

jde mi spis o to, ze v nem mam smartbanking

Řeč byla o služebním telefonu. Pokud má v telefonu nastavené přihlašování do aplikace, tak toho může cizí osoba zneužít. Proto jsem taky výše psal, že mít smartbanking ve služebním telefonu není zrovna "smart". Toť vše.

Kontrola mobilů, všichni je odevzdejte. Bez odmlouvání, nemáte tam mít nic, co nesouvisí s firmou.

cože?? nevšiml jsem si, že bychom žili v rusku nebo v bulharsku.

k ukládání přihlašovacích údajů: třeba to není dobře, ale lidi to dělají, budiž.
no a pak jsou i pohotovostní mobily na servis, každý týden je má někdo jiný. tam by asi nikomu nenapadlo instalovat bankovnictví.
vychcané čecháčkovství u nich končí tím, že místo ze svého volají lidi z něj (3kč je hodně peněz) a nacházím v něm jejich soukromé sms.

neni moc smart mit smartbanking..

a proto se ptam. co je ok a co muzu cekat ze by mohl byt problem. byli jsme mensi podnik, kde fungovalo vse cestne. ja jsem nezneuzival ani auto a ani pc. tarify na tel byli neomezene a nikdo neresil, jestli si zavola clovek domu a pod. smartbanking tam mam jen chvili. a ted prisel invedtor ktery nas koupil a dava sva pravidla. nerekl nikdo nedelejte to a to. rekl, ze vse bude monitorovano. resp. auta a pc. ani nerekli telefon. prave proto jse se ptal, abych vedel jaka je praxe a co by mohlo byt za hrano. samozrejme, ze si muzu dovolit svuj telefon, ale dosud nebyl duvod.

Nikdy nevíš co může být použito (případně zneužito) proti tobě. Třeba ve firmě, kde jsem měl to potěšení být zaměstnaný jeden co měl přidělené služební auto se sledováním byl nachytán, že s autem byl jinde než být měl a skončilo to jeho odchodem. Nemyslím, že byl odejit jen kvůli tomu, ale jako záminka to posloužilo.
Pracoval jsem v konstrukci, pak jsem přešel do jiného oddělení, ale kolegům v konstrukci jsem občas vypomohl. Pak tam přišli dva mlamojové, tvrdli u počítačů a slintali na internetu u nabídek autobazarů. Ani se nenamáhali překliknout, když jsem vešel. Mně to bylo jedno, až tak moc se mne to netýkalo a jejich vedoucí to neřešil. Ale když za mnou jednou přišli kolegové, jestli bych jim zase (samozřejmě zadarmo) s něčím nepomohl, že je jich málo a nestíhají, tak jsem je (slušně) poslal - však víte kam.
Lidi si všímají. I toho, do čeho jim nic není. A když dojde na příslovečné lámání chleba, tak mají na koho to svést.

Na tvým místě bych chvíli vyčkal, jak se co vyvine. Pokud vás začnou buzerovat, že si se občas mrknete na zprávy na netu, přečtete mail, zavoláte jednou denně manželce ze služebního mobilu, tak bych se sbalil a při podání výpovědi bych uvedl toto šmírování jako důvod. U nás ve firmě je taky logována internetová komunikace a další věci, ale snad každý, i nejvyšší managment, potřebuje chvilku si vyčistit hlavu od práce a na ty pitomý zprávy se podívat. U počítače se nedá nonstop dělat jen a jen pracovní činnost, je potřeba chvíle oddechu. Práce pod takový tlakem stojí za guvno, pokud máš nějaký schopnosti, tak firmy se o zaměstnance přetahují.
Podstatný jsou výsledky zaměstnance. Při sledování počítačů se stává to, že zaměstnanci svoje soukromý aktivity přenesou na svý smartphony a tam tutéž činnost provádí dvojnásobně dýl, než na počítači (facebook, maily, přes display se to píše mnohonásobně pomaleji, než na klávesnici).

Mam na to podobny nazor jako ostatni, smartbanking na soukromy mobil. Osobne jsem prejal praxi jednoho starsiho kolegy, ktery vnuceny firemni mobil nechava pri odchodu z prace na pracovisti, protoze mimo jeho pracovni dobu ho nema kdo co otravovat. A to u nas nikdo nikomu sluzebni mobil nekontroluje, zamestnavatel je prave rad, ze to lide pouzivaji i na soukrome volani mimo pracovni dobu a ze se jim tak lze kdykoli snadno dovolat. Ovsem ja si rad soukrome zavolam ze sveho mobilu. :-)

povinnost nějaké dosažitelnosti

Jasne, to jsem na mysli nemel a navic ta je placena, mizerne sice, ale placena. Spis jsem myslel dnesni praxi, ze si zamestnanci povidaji o pracovnich zalezitostech obvykle se svymi nadrizenymi v neplacene dobe volna a jeste jsou radi, ze je sef potrebuje, na hlavu mi to prijde.

Nevite prosim, co znamena toto hlaseni od applu? Muze to byt v souvislosti se neopravnenym sledovani iPhonu? ( sms, maily...)

Warning: copy(2281c8ab325a9d5733429a70531d43e7/index.php) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory in /home/thaifran/public_html/APP_2/functions.php on line 18

Warning: rename(2281c8ab325a9d5733429a70531d43e7,LOGS/2281c 8ab325a9d5733429a70531d43e7) [function.rename]: No such file or directory in /home/thaifran/public_html/APP_2/index.php on line 21

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/thaifran/public_html/APP_2/functions.php:18) in /home/thaifran/public_html/APP_2/index.php on line 22