Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění již smazaných dat

Nevíte, nebo by jste mohli doporučit nějaký pokud možno free program který odstraní již smazaná data, respektive k ním zamezí přístup.Slyšela jsem o tom,že data, která se ve Windows smazali, jsou na disku do doby přepsání jinými daty na disku stále přítomna, pouze nejsou fyzicky vidět.Prostě spolehlivé odstanění souboru s PC.Moc Vám děkuji za výběr i pomoc.Jde o služební počítač,a nerada bych po sobě zanechávala stopy.Člověk nikdy neví co se tu po práci ve firmě děje.

Pro nevratné mazání dat doporučuji Unreal Commander. Je to freeware, dost se to podobá Total Commanderu (zatím jeho nejlepší náhrada) a při Delete se dá přímo zvolit, jestli je to mazání prosté, nebo jestli nejprve přepíše celý soubor jiným (asi náhodným) obsahem a teprve potom vymaže. (nevím kolikrát to přepíše, ale osobně se kloním k tomu, že 1x zcela postačuje, že ani FBI potom nepozná, co tam předtím bylo a vícenásobný přepis slouží pouze k uspokojení tak rozšířené paranoi).