Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Máte zkušenosti s grafikami s čipem RX 480 ? vs Gtx 1060

Stále koukam jestli 1060 nebo rx480 jaký máte zkušenosti cenová relace je přibližně stéjna jako firmu preferujeste nebo co myslíte která bude lepší rx 480 stále vycházi viz tato cena 8300 kč frekvence 1338 MHz přikláním se stále k rx480 tak se zeptám jestli máte jiný názor a okolik je rozdíl mezi 1060 a 1070 ? kdybych volil daržší čip.

XFX Radeon RX 480 GTR Black Edition OC, 8GB GDDR5

GTX1060 skvelej vykon v DirectX11 hrach

RX480 skvelej vykon v DirectX12 hrach

---

Osobne Asus a MSI, ale XFX by snad mela byt taky OK.

---

Tak GTX1070 ma vybornej vykon v DirectX11 a i v DirectX12 je v podstate stejne jako RX480, takze se da predpokladat, ze s ni vydrzis delsi dobu, ale zase si docela priplatis.

---

Co zbytek pocitace, snad ti ty grafiky uzivi procesor.

RX480 skvelej vykon v DirectX12 hrach

• Z osobní zkusenosti mohu ríct, ze ten DX12 zádná sláva, vyzkouseno na AMD lestage FX 8320E + R9@280/280x/290 kde pod DX12 kupríkladu u Battlefield 1 meli v AVG mené FPS jako DX11 (u DX12 o 5-10 FPS mené), kde GTX@10xx na DX11 AMD krapet predhání.
*DX12 - Hitman, TombRaider opet zádny reálný rozdíl.

• Za me pres DX12 na rozlisení FHD/2K urcite GTX@1060 /* 6Gb verze.
• GTX@1070, je volba, nebo by se o ni dalo premyslet az u uzití rozliseni nad 2K, hraní 4K nebo vyuzití technologie VR, u monitoru s technologií G-Sync, jinak její nakup postrádá smysl.

Info : Vyhodou DX12 není jen mit Grafickou kartu AMD, ale predevsím CPUs ('cores, modules, threads'), které Tuto technologii umí vyuzít, jinak DX12 zcela postrádá smysl.

no jo ale ty jses fanousek NVidie, ty tam uvidis FPS navic, ikdyby je tam nikdo jiny nevidel.

staci procist na netu objektivni recenze, na DX12 je jednoznacna volba mezi RX480 a GTX1070, ktera je ale drazsi

GTX1060 6G se vyplati predevsim na DX11 hry, kterych je ale vetsina + samozrejme se vyplati pro "jako DX12" - hry, ktere z DX12 pouzivaji jen par nenarocnych efektu, aby mohly mit oznaceni DX12.

Hitman prave jasne ukazuje, jak moc RX480 vynika v DX12.

no jo ale ty jses fanousek NVidie, ty tam uvidis FPS navic, ikdyby je tam nikdo jiny nevidel.

• Proboha, nejsem zadny fanosek NVIDIE, kupuju a uzivam to, co mi vyhovuje k urcité cinosti, bez ohledu na AMD, Nvidia, Intel, Google, Microsoft.
(zrovna ted jsem na PC setave FX + GPU AMD, /* pro test jednoho herniho monitoru (Asus VG) TN a funkce AMD FreeSyncIPS, kde TN je hodne odhazovan, pritom si nemohu vynachvalit, nalépka NVIDIA/AMD me nezajima).
*Navic co DX12 ? Kdyz ti dam pred tebe 2 monitory jednu a tu samou hru v DX12 a druhou v DX11 rozdil neuvidis, navic GTX@10xx se na DX12 drzi dobre.

Dokázu ještě rozeznat to, o čem se baví v HOSPODE 'osobní preference' a co se doporucuje na PORADNE 'Doporucit dle parametru, né osobních preferencí'. :-)

Staci mrknout na testy

• Bohuzel u hry jako Skyrim (dnes mereno po vydání patch + poslední Hot-Fix 16.11.2 AMD ovladacu /* Hlavne oprava 'fix' H.264), RX 480 predbehla i predeslá generace NV jako - GTX 970 / GTX@960 v FHD.
Pro me AMD, je jen stale na neco cekat, vykon Co má prijít kazdou chvíli ale TED stale Nic, Nvidia + CPU Intel je taková spolehlivejsí volba .."mrkni se na testy"

u AMD si muzes poridit GK s RX480 a uzit si skvely vykon jiz dnes, takze nevim o jakem cekani mluvis.
AMD GPU + Intel CPU je stejne spolehliva volba jako NVidia GPU + Intel CPU, dokonce pod Windows 10 je to diky podpore DirectX12 a Vulkan spolehlivejsi reseni, kdezto u NVidie se ceka na Volta generaci, ktera teprve prinese podporu AS. Naopak u linuxu je spolehlivejsi NVidia a jeji proprietarni ovladace, ktere podporuji X-ka, Mir i Wayland.

procesor i7600 ? ten slysim prvne.

jestli i6700, tak OK, "vyplati" je blby pojem. GTX1070 z tech karet ma nejvyssi vykon, ale priplatis si, RX480 je druha a pak je GTX1060 6G. RX480 ma nejlepsi pomer vykon/cena.

ja treba jdu do GTX1060 6G kvuli linuxu a nvidiackym ovladacum, ktere jsou lepsi, ciste pro Windows bych se rozmyslel, jestli levnejsi RX480 nebo priplatit za GTX1070, ale nedokazu rict, zalezi na tvych financich, jak moc te priplatek bude bolet.

Tady se IMHO zaměňuje příčina s následkem.

Doom vyšel dobře proto, že Carmack a spol dlouhodobě pracují s OGL API, a tedy měli "základ". Navíc zřejmě optimalizovali Vulkanový kód pro v tu dobu jediné dostupné grafiky s plnou podporou DX12 (tj. AMD karty) a nvidia zřejmě usoudila, že jí to za to nestojí.

IMHO jde hlavně o budoucnost a otázku, zda je případný uživatel karty GTX připraven ji opět po cca 12-18 měsících vyměnit, protože např. Maxwellu velmi zřejmě dochází dech, a to se jedná o minulou generaci. Podobně to lze čekat u Pascalu, zejména karet GTX1060 a nižších.

Na druhou stranu je treba rict, ze tech 12-18 mesicu je pro majitele Pascalu vylozene katastrofickej scenar, kterej muze a nemusi dojit naplneni. Taky to muzou byt 2 roky nez bude vetsina her vyuzivat enginy s DX12 nebo Vulkanem.
A porad to pro PC hrace znamena, ze bude hrat jen novinky, coz zdaleka kazdy nehraje.

Jednoduse predevsim tem, kdoz jsou zvykly na to mit jednu grafiku tri-ctyri roky se muze RX480 vyplatit, ostatnim to dnes muze byt vcelku jedno.

Řešíte tady, co je dobré teď a co za dva roky, podle mě tohle stejně nemá smysl, vzal jsem GTX 1060. Až tu budou hry, ve kterých se nVidie nebude chytat, bude i z AMD pomalá karta na úrovni lepšího low-endu. Zkušenost s úvahou "chci něco opravdu dobrého, abych roky neřešil výkon" jsem udělal s GTX285, nejvýkonnější jednočipovou nVidií té doby. Stejně vyšla nová generace a snad za půl roku byla na úrovni karet v poloviční ceně, za dva roky se rovnala kartám za 3000, tehdy jsem vybíral do dalšího počítače GTX460 a za 3500 korun ji výkonem drtila. Takže koupit, co je teď lepší v poměru ceny a výkonu, do doby, kdy začne libovolná začínající technologie budoucnosti hrát zásadní roli, z ní bude stejně šnek a jestli mám lenocha, nebo lenocha a půl, už je úplně fuk.

to si nemyslím. Podívej se, jak jsou na tom Radeony 7970 (resp. R9 280(X)), ta karta je po 3 letech perfektně použitelná i v novějších hrách. A pak se koukni, jak dopadají v porovnání s tehdejší konkurencí.

Viz třeba http://www.pcgameshardware.de/Battlefield-1-2016-S piel-54981/Specials/Technik-Systemanforderungen-Be nchmarks-1206197/

tam 280X "utíká" svému původnímu konkurentovi GTX770 o 6 procentních bodů, a to v DX11. V DX12 bude ten rozdíl ještě patrnější a IMHO zejména nejnižší framerate poskočí nahoru. A to je DX12 v BF1 ještě docela rozbitý.

Pravda.
Přecházel jsem po dvou letech z R9280X na RX480 a ikdyž ten rozdíl byl patrný na první pohled, stejně jsem byl z toho zklamaný, protože jsem tu 280X kupoval z druhý ruky za 6 tis. (tehdy měsíc/dva stará) a RX480 mě stála 8 tis. (je pravda, že nová Tahiti XT stála ve svý době stejně), což mi po dvou letech zdokonalování procesů přišlo trochu cenově nevýhodný, protože ten rozdíl ve výkonu byl zhruba 30-40%. RX480 jsem vrátil, protože si jen občas zahraju Zaklínače/GTA V a tyhle hry dává 280X úplně bez problémů.