Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomaly internet

posledne 3-4 mesiace mam nejak spomaleny internet. ked si meriam rychlost pripojenia, vacsinou je to okolo 330 kb/s. Normalne mam mat 512. Predtym to bolo v pohode, niekedy dokonca trosku viac. Neviete, cim by to mohlo byt sposobovane?
dik.

Při testech vypnout vše, co používá internet. Zkusit to večer nebo ráno. Projet si PC programy proti všelijaký havěti. Napsat poskytovateli připojení, jestli náhodou něco nedělají a říct jim o problému, který je. Ostatní možná doplní další postupy.

no je to DSL prístup, ADSL modem. rychlost mam mat 512kbps. skusal som to merat na roznych webovych strankach, mal som pri tom vsetko povypinane. skusam to raz za cas tie dva mesiace rano, vecer, poobede, ked ma proste napadne:). aj ked chodim po nete, tak sa mi zda, ze je to nejake spomalenejsie. som z compu dost lavy, nemohol som to nejak ovplyvnit roznymi instalaciami, alebo co ja viem. neinstalujem nic specialne, dake prehravace a tak..

agregace se ale u DSL neprovádí na dslamu, ale až na SSG, což je, jednoduše řečeno, autorizačně-routovací uzel ZA dslamy. Tudíž agreguje se na docela velkém počtu portů (dslamy mívají okolo 32 portů) - řekněme stovky portů. Pak ovšem prakticky se agregace 1:50 dostaví pouze v případě, že u ISP bude řádově min. 30-50% pijavic žhavících drát 24h denně 7 dní v týdnu.

a ešte je zaujímave, že net mám zo dva roky či tak. a vždy ked som si odmeral rýchlost na tej stranke čo to meravam, vyhodilo mi vždy okolo tych 512. až teraz , tie posledné 2-3 mesiace je to dake spomalene.

dokážeš zjistit zda máš v pc viry nebo spyware?
používáš aplikační firewall, který zobrazuje ip kam se připojuje která aplikace, čili sleduje i odchozí traffic?
umíš říct ve správci úloh, co ti po startu běží a proč? jaké je při fyzickém připojení na net tvoje vytížení cpu pro nečinné procesy?
máš vypnuté veškeré zbytečnosti (sledování aktualizací a stahování reklam pro kdejaký zbytečný soft v pc)?
kromě přenosové rychlosti je i výrazně pomalejší odezva (ping) než kdysi?
používáš nějaký rozumně bezpečný prohlížeč nebo internet explorer?
máš aktualizovaný systém nebo aspoň kritické záplaty pro windows a zmíněný nejhorší prohlížeč?